Sprawdzono 170 ciężarówek i znaleziono 4 manipulacje tachografem – podsumowanie akcji spod Gdańska

witd_gdansk_nocne_kontrole

W nocy z piątek na sobotę WITD Gdańsk sprawdziło aż 170 samochodów ciężarowych. Jak to w przypadku takich akcji bywa, szukano kierowców wracających do domu z wyłączonym tachografem, magnesem, czy też cudzą kartą. Co jednak bardzo ciekawe, na wszystkie 170 ciężarówek, tylko w 4 wykryto powyższe wykroczenia. A o wszystkim opowiada poniższy komunikat WITD Gdańsk:

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia inspektorzy transportu drogowego z Gdańska ustawili punkty blokadowe m.in. w Rusocinie i Swarożynie oraz na drodze krajowej nr 91 i tuż przed 19.00 przystąpili do licznych kontroli drogowych.

Celem tak zorganizowanych działań było sprawdzenie jak największej liczby kierujących pojazdów ciężarowych pod kątem czasu prowadzenia pojazdów.  W trakcie działań sprawdzono 170 pojazdów wykonujące transport drogowy. Ujawniono jeden przypadek używania magnesu przymocowanego do czujnika ruchu, celem zakłócenia pracy tachografu, dwa przypadki jazdy na cudzej karcie, a w jednym przypadku brak tachografu. Ponadto nałożono 12 mandatów karnych i zatrzymano dwa dowody rejestracyjne.