OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 4 Maj, 2015

Sprawdzenie stanu konta w systemie viaTOLL za pomocą wiadomości SMS – bardzo przydatna nowość

viatoll_viabox

Stan konta to w systemie viaTOLL rzecz wyjątkowej wagi, skoro każdy brak środków może zakończyć się bardzo wysokim mandatem. Dlatego też operator systemu viaTOLL pod koniec ubiegłego miesiąca udostępnił użytkownikom możliwość sprawdzania salda konta przedpłaconego za pomocą sms. Dzięki tej usłudze możecie w bardzo szybki i wygodny sposób sprawdzić saldo swojej umowy bez konieczności korzystania z Panelu Obsługi Klienta lub Telefonicznego Centrum Obsługi Klienta.

Do sprawdzenia stanu konta przedpłaconego niezbędne jest jedynie wysłanie wiadomości sms o treści saldo.nr_klienta.nr_umowy na dedykowany numer 661 001 101. Dla przykładu, w przypadku klienta i umowy o numerach 12345, treść wyglądała by następująco: saldo.12345.12345. Co zaś będzie dalej? Po chwili otrzymacie sms zwrotny z podaniem aktualnego salda i tym samym cała operacja będzie kosztowała Was tyle, co najzwyklejszy sms wysłany na telefon komórkowy.

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Luka napisał(a):

  Numer umowy jest widoczny przynajmniej w kilku miejscach w panelu obsługi, ale gdzie jest numer klienta? Dwukrotne użycie tego samego numeru nie działa.

 2. PlutiX napisał(a):

  Numer klienta to np ten który podajesz jesli robisz wpłate w punkcie VIATOLL np na orlenie

 3. zzx napisał(a):

  “Świetny” pomysł.
  Kierowca dysponuje potrzebnymi numerami i wszystko wozi w kabinie.
  Zastanawia mnie dlaczego nie został do zapytania użyty numer urządzenia znajdującego się w kabinie pojazdu, które jest przypisane wyłącznie do tego konkretnego pojazdu i też znajduje się w dokumentach?
  Po co utrudniać życie użytkownikom?
  Oczywiście pomijam fakt, że sprawa jest dużo prostsza i NIC nie trzeba sprawdzać wystarczy do rozliczenia z operatorem zastosować kartę kredytową – chociaż tu może być problem dzisiejsi przedsiębiorcy to gołodupcy w dalszym ciągu preferujący jazdę za gotówkę (jak się da) więc oficjalnie bez żadnych dochodów.

 4. ja napisał(a):

  Polecam aplikację na Androida “viaCHECK”, bez konieczności wysyłania smsa i zbędnego logowania na stronach.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.