Spłonął warsztat firmy Special Interior Truckstofferingen, jednego z najsłynniejszych tapicerów w Europie

special_interior_logo

Dla osób interesujących się tuningiem samochodów ciężarowych firma Special Interior Truckstofferingen może być niemalże ikoną. To holenderskie przedsiębiorstwo od lat odpowiada bowiem za najpiękniejsze wnętrza w całej Europie, modyfikując kabiny ciężarówek dla klientów z najróżniejszych krajów i czyniąc z nich prawdziwe perełki. Z przykrością więc informują, że w miniony weekend zakład Special Interior kompletnie się spalił, a wraz z nimi zniszczeniu uległy cztery zaparkowane w nim pojazdy, właśnie poddawane modyfikacjom.

Wszystko wydarzyło się w weekend, w środku nocy, w związku z czym nie było mowy o jakiejkolwiek szybkiej reakcji. Co natomiast spowodowało ten pożar? Tego niestety nie wiadomo. Wiadomo jednak, że pożar ten nie zakończył całkowicie działalności Special Interior, gdyż w ramach szczęścia w nieszczęściu właściciele firmy i tak od pewnego czasu planowali jej przeniesienie. Dlatego też już w połowie sierpnia otwarta zostanie nowa siedziba, w której funkcjonowanie warsztatu będzie kontynuowane.

Ciężarówki przygotowane przez Special Interior wielokrotnie pokazywałem na 40ton.net. Artykuły na ich temat znajdziecie poniżej:

Scania R560

Scania 143

DAF XF105

DAF CF Euro 6

Scania R730

DAF CF85 oraz Volvo FM

DAF CF85