Spintires, czyli gra o ciężarówkach, w której poczujemy jak prawdziwy twardziel jeżdżący Krazem

spintires

Już wkrótce na rynku gier komputerowych pojawi się nowa pozycja dla miłośników pojazdów ciężarowych, którą śmiało można nazwać przeciwieństwem gier, które mieliśmy do dyspozycji dotychczas – nie będzie to symulator przemierzania płaskich autostrad amerykańską lub europejską ciężarówką, lecz propozycja znacznie bardziej bezkompromisowa. Spintires, bo o tej grze jest tutaj mowa, posadzi nas za kierownicami rosyjskich konstrukcji stworzonych o pracy w najcięższych warunkach.

Fabuła gry jest następująca – jakoś w latach 90-tych, czy nawet 80-tych jesteśmy początkującym przedsiębiorcą transportowym z dalekiej Rosji. Do dyspozycji mamy stary, radziecki pojazd, którym wozimy towar przede wszystkim po lasach i bezdrożach. Za każde zrealizowane zadanie otrzymujemy punkty, które następnie wymieniamy na akcesoria, a także lepsze maszyny. Mówiąc lepsze, mam tutaj oczywiście na myśli przejście ze starego Kamaza na mniej starego Kamaza lub jakiegoś Urala, gdyż „plastików” z Europy Zachodniej twórcy gry nie przewidzieli.

Główną zaletą gry ma być (i faktycznie jest) wspaniałe odwzorowanie fizyki. Auta zachowują się w terenie jak prawdziwe, co dodatkowo wspomagane jest przez niezłą grafikę. Każdą trasę trzeba dobrze przemyśleć i odpowiednio wykorzystywać na przykład blokady mostów, gdyż bardzo łatwo o zakopanie lub po prostu uszkodzenie ciężarówki. Zdążyłem się o tym przekonać grają w ogólnodostępne demo, które można ściągnąć w dwóch wersjach. Pierwsza z nich czeka TUTAJ i umożliwia jazdę bez celu po ograniczonym terenie niewielkim UAZ-em lub potężnym MAZ-em z napędem 8×8. TUTAJ czeka natomiast wersja, do której można dorzucić tworzone przez fanów dodatki, które przewidują m.in. inne pojazdy.

Premiera pełnej wersji Spintires, w której znajdziemy pełną gamę ciężarówek, tras i rozmaitych zadań będzie miała miejsce 13 czerwca. Nie wiem jak Wy, ale ja już wprost nie mogę się doczekać! Poniżej krótki trailer: