Śniegowy zakaz ruchu ciężarówek m.in. na A16 – francuskie ograniczenia przybierają na sile

W nawiązaniu do tekstu:

Śniegowe zakazy ruchu samochodów ciężarowych we Francji – mają obowiązywać aż do odwołania

Organizacja Febetra zaktualizowała informacje na temat śniegowych zakazu ruchu we Francji. Niestety, sytuacja uległa tylko pogorszeniu, a ograniczenia dla samochodów ciężarowych pojawiły się także na jednej z autostrad. Mowa tutaj o trasie A16, prowadzącej między innymi do Calais i mającej szczególnie duże znaczenie dla transportu międzynarodowego.

Zaktualizowana lista zakazów:

Autostrada A16 w kierunku Boulogne, zakaz dla pojazdów powyżej 7,5 tony, między węzłami nr 41 (Coquelles) oraz 31 (Boulogne est).

Autostrada A16 w kierunku Belgii, zakaz dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Ciężarówki zmuszane są do postoju na prawym pasie autostrady między 207 a 218 kilometrem.

Wszystkie drogi w departamencie Oise (oznaczany numerem 60), zakaz dla pojazdów powyżej 7,5 tony.

Droga N20, zakaz dla pojazdów powyżej 19 ton, między Foix oraz Ur.

Droga N320 oraz N22 w kierunku Andory, zakaz między l’Hospitalet a Andorą, dla pojazdów powyżej 19 ton.

Droga N116, zakaz dla pojazdów powyżej 19 ton, między Prades a Bourg-Madame.

Droga N320 w kierunku Col du Puymorens, zakaz dla pojazdów powyżej 19 ton, między skrzyżowaniem z trasą N20 a miejscowością La Vignole.

Zakazy w departamencie Oise mają obowiązywać do godziny 12 dnia dzisiejszego (23 stycznia). Pozostałe zakazy mają utrzymać się aż do odwołania. Wszystko zależy więc od zmiany w warunkach pogodowych.

Skąd natomiast ten pomysł? Jak tłumaczyłem już wczoraj, Francuzi uważają, że samochody ciężarowe stanowią na śniegu szczególne zagrożenie dla mniejszych pojazdów. Dla bezpieczeństwa postanowiono więc wyeliminować je z ruchu.

Zdjęcie z A16, wykonane minionej nocy: