OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Styczeń, 2019

Śniegowe zakazy ruchu samochodów ciężarowych we Francji – mają obowiązywać aż do odwołania

Zdjęcie pochodzi z zakazów ubiegłorocznych.

Pamiętacie śniegowe zakazy ruchu z ubiegłego roku? Francuzi przez wiele dni paraliżowali nimi ruch samochodów ciężarowych, trzymając kierowców na prowizorycznych parkingach. Akcja objęła wówczas nawet autostrady, a ciężarówki były tam ustawiane na zamkniętych pasach ruchu.

Teraz powyższa historia może się powtórzyć. W związku z opadami śniegu, we Francji wprowadzono dzisiaj całą serię zakazów, obejmujących właśnie samochody ciężarowe. Mają one obowiązywać aż do odwołania, oczywiście w zależności od warunków pogodowych.

Jak na razie zakazy pojawiły się na drogach krajowych, nie obejmując żadnych autostrad. Pełna lista tras objętych ograniczeniami znajduje się poniżej:

Droga N118 w gminie Sèvres, zakaz dla ciężarówek powyżej 13 ton;

Droga N42 w departamencie Pas-de-Calais, zakaz dla ciężarówek powyżej 7,5 tony, a także dla wszystkich pojazdów z ładunkami ADR;

Droga N118 w departamencie Île-de-France, zakaz dla ciężarówek powyżej 3,5 tony, a także dla wszystkich pojazdów z ładunkami ADR;

Droga N20 między Foix oraz Ur: zakaz dla ciężarówek powyżej 19 ton;

Droga N320 w Porté-Puymorens, zakaz dla ciężarówek powyżej 19 ton;

Droga N22 między l’Hospitalet a Andorą, zakaz dla ciężarówek powyżej 19 ton.

Dlaczego natomiast Francuzi zdecydowali się na takie zakazy? Wychodzą oni z założenia, że kilkudziesięciotonowy pojazd stwarza na śliskiej nawierzchni szczególne zagrożenie. Żeby więc nie narażać użytkowników mniejszych pojazdów, ruch ciężarówek ma być tymczasowo wstrzymany.

Źródłem informacji jest belgijskie stowarzyszenie Febetra.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: