Śniegowe zakazy ruchu ciężarówek we Francji – działania bardzo zapobiegawcze

Śniegowy zakaz z 2019 roku

W Niemczech sytuacja pogodowa jest już w większości opanowana. Wystartowała jednak nowa seria śniegowych zakazów, tym razem na terenie Francji.

Jak podaje lokalny portal „Routiers.com”, wprowadzone dzisiaj ograniczenia obejmują przede wszystkim okolice Lyonu. Mowa tutaj o autostradzie A2 między Lyonem oraz Bollene, a także o pobliskich trasach A72 oraz A89. Wszędzie tam wprowadzono zakaz ruchu dla pojazdów powyżej 7,5 tony, mający obowiązywać co najmniej do końca dnia. Ciężarówki ustawiane są na tymczasowych parkingach, które wydzielono na zamkniętych pasach ruchu.

Co typowe dla Francji, zakazy w bardzo zapobiegawczy sposób. W okolicy trudno bowiem mówić o wielkim, śnieżnym paraliżu, jak miało to miejsce w Niemczech na początku tygodnia. Autostrady pozostają czarne, przewidywane opady śniegu to zaledwie 15 centymetrów, a temperatura ledwie utrzymuje się poniżej zera. Poniższe zdjęcie, wykonane na A2 w Bollene o godzinie 11.40 (a więc na 20 minut przed początkiem obowiązywania zakazu), mówi samo za siebie: