Śmieciarka bez przeglądu, z wyciekami i na łysych oponach zatrzymana drugi raz w ciągu dwóch tygodni

witd_gorzow_smieciarka_lyse_opony_bez_przegladu

Pamiętacie zeszłotygodniowy artykuł Masz wolne 200 złotych? W takim razie możesz jeździć bez przeglądu, z wyciekami i na zużytych oponach? Pisałem w nim o ciężarówce do wywozu odpadów, która została zatrzymana w delikatnie mówiąc niezbyt dobrym stanie technicznym, dodatkowo bez przeglądu. I wiecie co? Dokładnie ten sam samochód do kontroli zatrzymano też wczoraj. Zapraszam do lektury komunikatu WITD w Gorzowie Wielkopolskim:

Dnia 1 czerwca 2015 r. inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli śmieciarkę, która kilkanaście dni wcześniej, tj. 19 maja, była również kontrolowana przez tego samego inspektora.

Podczas pierwszej kontroli stwierdzono brak ważnych badań technicznych pojazdu oraz liczne nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu tj.: niesprawny hamulec ręczny, nadmiernie zużyte opony, popękaną konstrukcję odwłoku oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Zatrzymano wówczas dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano nim dalszej jazdy oraz ukarano szefa firmy mandatem karnym.

Kolejna kontrola wykazała, że nie usunięto stwierdzonych podczas poprzedniej kontroli nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu, którym nadal wykonywane są przewozy drogowe odpadów komunalnych pomimo wcześniej zastosowanych sankcji.

W związku z powyższym kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 złotych. Ponadto mandatem karnym w wysokości 1000 złotych ukarano również współwłaścicielkę pojazdu, która przybyła na miejsce kontroli. Dodatkowo pojazd został usunięty z drogi na koszt właściciela pojazdu.