transfactor3665
Opublikowane 8 Marzec, 2016

Słynny Ristimaa oraz jego nowe Volvo FH16 650, które ma zawojować zloty ciężarówek w 2016 roku

volvo_fh16_ristimaa_apache_2

No to teraz zapoznamy się z kawałem porządnego tuningu, jako że swoją nową ciężarówkę zaprezentował słynny Ristimaa. Mowa tutaj oczywiście o mieszkańcu Finlandii, który już od ponad 20 lat bawi się w modyfikowanie ciężarówek, a jednocześnie prowadzi normalną firmę transportową, wykorzystującą 25-metrowe zestawy z chłodniczymi nadwoziami. I właśnie w tej firmie pracować ma teraz nowe Volvo FH16 650 Globetrotter, utrzymane w biało-brązowych barwach i wyróżniające się indiańskimi motywami.

volvo_fh16_ristimaa_apache_4

„Apache Power Truck”, gdyż właśnie taką nazwę nadano temu zestawowi, ma za zadanie podbić najbardziej prestiżowe zloty ciężarówek w całej Skandynawii, w tym między innymi Nordic Trophy i Power Truck Show. Indiańskie Volvo może urzec jury i publiczność przede wszystkim eleganckim stylem, doskonale dopracowanym, a jednocześnie pozbawionym jakichkolwiek udziwnień. Trudno bowiem nie zauważyć, że na opisywanej ciężarówce próżno szukać wymyślnych osłon czołowych, a nawet niefabrycznych paneli międzyosiowych, zaś zamiast tego mamy po prostu przepiękne malowanie i sporą ilość chromu. Czy jednak miłośnicy tuningu nie będą czuli w tym wszystkim niedosytu, odnajdując w prostocie piękno? Tego dowiemy się zapewne już za kilka miesięcy, kiedy tylko rozpocznie się zlotowy sezon 2016.

volvo_fh16_ristimaa_apache_3

A na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na konfigurację ciężarówki, wyposażonej w aż dziewięć osi. Ma to związek z postępującym luzowaniem fińskich norm masy całkowitej, w chwili obecnej przewidujących także konstrukcje 76-tonowe, takie jak właśnie opisywane Volvo.

Źródło zdjęć: Ristimaa Customs (Facebook)

Poniżej, dla przypomnienia, a przy okazji dla pokazania o co chodziło mi ze wspomnianymi powyżej udziwnieniami, zamieszczam zdjęcia słynnej “Madonny”. Ristimaa przyjechał tym samochodem także do Polski, na zlot Master Truck 2014 pod Opolem, wzbudzając przy tym oczywiście niemałą sensację.

master_truck_2014_relacja_2_40ton_38 master_truck_2014_relacja_2_40ton_39

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. eddie napisał(a):

    Widziałem Scanie na MT2015 szacunek za wykonanie takiej roboty ale jak dla mnie paskuda, za to Volvo <3 !!!

Odpowiedz