Słynny Andrzej Zaucha w teledysku z Renault R340 Turboliner – to chłodniczy zestaw z firmy Pekaes

Więcej o serii R oraz Major przeczytacie w tym tekście: Historia Renault TR, R oraz Major, czyli jak przez 26 lat podbijać serca kierowców

Andrzej Zaucha przez wiele osób został zapamiętany jako wybitny wokalista, autor wielu niezapomnianych piosenek i osoba wyjątkowo utalentowana. Wiele osób na pewno też nie zapomni jego śmierci Andrzej Zaucha został bowiem zastrzelony na jednym z krakowskich parkingów, przez zazdrosnego męża swojej kochanki, Francuza Yvesa Goulaisa.

Rok przed śmiercią, w roku 1990, Andrzej Zaucha nagrał wyjątkowy teledysk. Towarzyszył on piosence „Męski Blues” i prezentował kawał historii polskiego transportu. Było to Renault R340 z wysoką kabiną Turboliner, należące do firmy Pekaes. To bezpośredni poprzednik słynnej „Majorki”, produkowany w latach 1986-1990 i bardzo popularny wśród polskich przewoźników. We wczesnych lata 90-tych potykało się go nie tylko w Pekaesie, ale także w prywatnych firmach, powstających wówczas niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Wynikało to z atrakcyjnych cen egzemplarzy używanych, prostej konstrukcji i całkiem niezłego komfortu dla kierowców.

W teledysku można m.in. zobaczyć wnętrze Renault R340, co już jest rzeczą bardzo ciekawą. Ponadto sama piosenka też warta jest przypomnienia. Zapraszam więc do oglądania i słuchania: