transfactor3665
Opublikowane 10 Luty, 2017

“Słownik Zawodowego Kierowcy” dla wszystkich chętnych kierowców, od firmy Marathon International

marathon_slownik_zawodowego_kierowcy

Firma Marathon International postanowiła przygotować kilkujęzyczne “rozmówki” dla transportowców. Tak powstał więc Słownik Zawodowego Kierowcy, w czterech językach – angielskim, niemieckim francuskim oraz ukraińskim – prezentujący zagadnienia szczególnie przydatne w trasie. W zależności od działu, w jego przygotowaniu udział brali zarówno kierowcy, jak i pracownicy biurowi, nad wszystkim czuwało biuro tłumaczeń, a co najważniejsze, obok wszystkich zwrotów znajdziemy także ich poprawną wymowę.

Co zaś najciekawsze, Marathon International postanowił podzielić się swoim słownikiem ze wszystkimi chętnymi, niezależnie od firmy, w której akurat pracują. W komunikacie prasowym na ten temat pojawiła się bowiem następująca informacja: Wydanie słownika spotkało się z naprawdę pozytywnym i miłymi komentarzami ze strony kierowców nie tylko floty Marathon. Wiemy, że nikt poza nami nie wypuścił takiego Słownika więc chętnie podzielimy się naszym „przybytkiem” z innymi Kierowcami. Wystarczy, że zainteresowany napisze do nas na naszym Facebookowym profilu Marathon International. Admin prześle dalsze instrukcje.

Co konkretnie przewiduje Słownik Zawodowego Kierowcy?

>> Słownictwo do rozmowy w trasie;

>> Zwroty przydatne podczas załadunku;

>> Zwroty związane z obsługą ciągnika i naczepy;

>> Zwroty związane z wyposażeniem kierowcy;

>> Zwroty przydatne przy zdarzeniu drogowym;

>> Zwroty związane z nawigacją;

>> Zwroty grzecznościowe;

>> Dni tygodnia; Miesiąca; Liczby;

>> Artykuły spożywcze.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. grzestato napisał(a):

  To ciekawa inicjatywa! Coś podobnego, od dłuższego już czasu posiadają służby, nie tylko drogowe w UK. Posiadają broszurkę z najważniejszymi zwrotami w kilkunastu językach.

 2. rs7 napisał(a):

  Powinno byc Slownik Ukrainskiego Kierowcy!
  Jak jakis Polski Driver tam jezdzi to chyba tylko jakis desperat!

 3. max napisał(a):

  a ma ktoś scan tego to by podrzucił

 4. Maciek napisał(a):

  To jest desperacki krok tejże firmy.Pozostawiony wózek widłowy na ulicy przy placu budowy,poodjeźdza ciężarówka Maraton,kierowca przez godzinę próbuje go uruchomić.Atmosfera gęstnieje,auto blokuje przejazd na ulicy,budowlańcy proszą o towar itp.itd.Zestresowany kierowca zamyka się w kabinie.Taka codzienność w tej firmie.

 5. Wojtek napisał(a):

  Niektórym to nigdy nie dogodzi!

 6. raff napisał(a):

  koleka problem…i wszystko jasne.
  matko boska czestochoSka co za desperados…

 7. Rafał napisał(a):

  Przecież takie zwroty są ogólnodostępne za darmo w internecie wystarczy w Google wpisać “zwroty fonetyczne dla kierowcy”.

Odpowiedz