Kilka słów o nowych Kamazach, czyli rosyjski Axor w tajemniczej wersji pod zabudowę

Kamaz M1842 (w Rosji nazywany 5490) to nowy rosyjski ciągnik siodłowy, który bazuje na Mercedesie Axorze. Tak naprawdę słowo „bazuje” jest tutaj nawet nieco na wyrost, bo M1842 to po prostu Axor z rosyjskim podwoziem i innym znaczkiem na masce. Rosyjsko-niemieckie auto ma otworzyć nowy rozdział w historii firmy, która dysponuje teraz konstrukcją w pełni nadającą się do ruchu międzynarodowego, także tego ukierunkowanego na Unię Europejską. Okazuje się jednak, że wyrób Axoropodobny może być nie tylko ciągnikiem siodłowym, lecz także podwoziem pod zabudowę. Świadczy o tym poniższe zdjęcie, które nalazłem w serwisie prasowym rosyjskiej marki, gdzie dołączono je do podsumowania ostatniej sprzedaży.

kamaz_axor_podwozie_pod_zabudowe

Ewidentnie widzimy tutaj dwa podwozia, z czego jedno terenowe, z kabinami identycznymi, jak w modelu M1842. Jakie konkretnie są to pojazdy, jakie noszą symbole, a także co drzemie pod ich kabinami? No właśnie, tutaj pojawia się zagadka, bo o dziwo nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na żadne z tych pytań. Nawet na stronie producenta próżno szukać jakiegokolwiek opisu. Nie zmienia to jednak faktu, że taka wywrotka z kabiną od Axora i rosyjską ceną może być bardzo ciekawą ofertą także dla polskich przedsiębiorców. Pozostaje więc czekać, aż polskie przedstawicielstwo Kamaza przywiezie te pojazdy do naszego kraju, a pewnie bardzo szybko staną się one stałym elementem placów budowy.

Poniżej mam jeszcze jedną fotografię modelu M1842, którą znalazłem na jakimś argentyńskim blogu. Nowe Kamazy prezentują się na niej bardzo ciekawie, choć jednocześnie nie wiąże się z nią jednak żadna ciekawa wiadomość. Pozostaje mi więc wrzucić tu zdjęcie, wszystkich pozdrowić i życzyć miłego dnia 😉

kamaz_m1842_test

Źródło zdjęć: Kamaz, dieciochoruedas.blogspot.com