rekrutuj 40ton665
Opublikowane 2 Sierpień, 2017

Skoda Xena, znana ze zlotu Master Truck, na kilkuminutowym filmie – to pamiątka po dużym remoncie

Skoda Xena bezsprzecznie była jednym z najciekawszych samochodów tegorocznego zlotu Master Truck. Wiele osób zachwycało się wspaniałym stanem wizualnym, wiele było pod wrażeniem praktycznej kabiny, a jeszcze inni po prostu dziwili się, widząc Xenę po raz pierwszy w życiu. Jaka jest natomiast historia te konkretnego egzemplarza? Na to pytanie może odpowiedzieć powyższy film, który wczoraj został opublikowany na YouTube.

Okazuje się, że biała Xena dopiero co została poddana kompleksowemu remontowi, wykonanemu przez miłośników marki Liaz. Mowa tutaj o czeskiej grupie KM Liaz Team, która dotychczas znana była z pięknego egzemplarza serii 300. Ten ostatni swoją drogę też był zresztą obecny na zlocie, dumnie prezentując się obok bardzo nowoczesnej następczyni.

master_truck_2017_relacja_galeria_13 master_truck_2017_relacja_galeria_14

Dodam jeszcze, że omawiana ciężarówka to wersja 19.47, czyli 470-konny ciągnik siodłowy z amerykańskim silnikiem Detroit Diesel Series 60. Jednostka ta ma 12,7 litra pojemności i w swoim czasie oferowała naprawdę świetne osiągi. Mowa tutaj o mocy 470 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 2100 Nm. Do tego zaś doszła 16-biegowa skrzynia biegów Eaton Fuller.

Więcej o modelu Xena przeczytacie tutaj.

Polecam też śledzić KM Liaz Team na Facebooku, tutaj.

Poniżej widzicie wspomnianego Liaza 300:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. egon napisał(a):

  bardzo ładna , w latach 80 /90 liaz królował na polskich drogach- dośc dobrze sie tym jeżdziło

 2. Szymański napisał(a):

  Piękny wóz i świetna robota chłopaków. Nawet teraz wygląda nowocześnie, lepiej niż niejedno dzisiejsze eurokomunistyczne badziewie. Przy odrobinie szczęścia można jeszcze spotkać u Cześków jakąś Xenę na trasie. Szkoda,że u nas nie ma takich zapaleńców odnawiających tak Polskie ciężarówki, ale to chyba kwestia mentalności.

 3. Ninja napisał(a):

  Ehh to zazdrosne spojrzenie karawaniarzy w bialych skarpetkach w scaniach r410 lub 450 gdy taka skoda polyka ich pod mosty u jablunkova. Cos pieknego. 🙂

 4. mateusz napisał(a):

  się pytam gdzie są polacy z jelczem c424 z tym samym silnikiem jak w tej skodzie? czesi x lat po zakonczeniu produkcji, wkładają kase w te auta…a u nas zawsze lepszy zachodni trup był i dzięki takiemu mysleniu zaradnych polakow jest jak jest! Z E N A D A

Odpowiedz