rekrutuj 40ton665
Opublikowane 6 Styczeń, 2017

Skoda 706 uwieczniona przy pracy, czyli rodzynek z pługiem śnieżnym, należący do PKS Kluczbork

skoda_706_pks_kluczbork_plug

Pługi śnieżne, beczkowozy, czy nawet pojazd do utrzymania torów żużlowych – komunalne Skody jeszcze kilka lat temu stanowiły popularny widok na polskich drogach. Dzisiaj spotkanie Skody 706 przy pracy jest jednak pewnym sensie wydarzeniem. Dlatego też postanowiłem zaprezentować Wam Skodę, którą Czytelnik Łukasz spotkał wczoraj w Kluczborku, przy dworcu autobusowym. Ciężarówka ta jest własnością lokalnego PKS i pracowała przy odśnieżaniu jego placu. Swoją drogą nie jest to jedyna czeska ciężarówka, która ostała się w tym przedsiębiorstwie. Oprócz Skody z pługiem PKS Kluczbork ma bowiem też trzyosiową Tatrę 815, służącą za holownik pomocy drogowej.

Więcej zdjęć takich pojazdów przy pracy znajdziecie na Moto-Foto-PRL.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. zeta198 napisał(a):

  Na końcu artykułu jest Tata 815 zamiast tatra 815 🙂

 2. arturk998 napisał(a):

  Mam taką Skode na podwórku, zastanawiam się czy na złom wywieźć czy ratować..

  • Gustav napisał(a):

   jeśli nie prowadzisz muzeum —–to albo bym to wyzlomowal albo przekazal po cenie złomu muzeum . Do pracy te auto było BEZNADZIEJNE. Może jako solowka sobie jeszcze jakos radzilo ,ale szkoda kregoslupa ,walenia glowa w dach .Nie wspomne tragiczne do uszczelnienia kolumnę kierownicza ,silnik.Cale stada wad Jedyne zalety w takiej MTS 24 były polówki i niskie zużycie paliwa w zestawie na trasie.

 3. Adam S napisał(a):

  To raczej Skoda MTS 24 niż 709

 4. andrzej napisał(a):

  Piekna,na takiej “papudze”, solowce z przyczepa konczyl swoja kariere w PKS w Walbrzychu 😉

 5. JanekMAN napisał(a):

  O jak ja bym chciał na żywo Tatrę 813 6x6TP zobaczyć a jeszcze lepiej mieć taką. Wóz mojego dzieciństwa. Pamiętam jak na budowie przy moim osiedlu wyciągała zakopanego po mosty Steyra. Dała gazu i Austriak wyszedł z błota jak złoto 🙂

 6. kier napisał(a):

  W poznaniu PKS ma na stanie Jelcza dwuosiowego w krotkiej wersji ktory pracuje jako holownik uszkodzonych autobusow. W tym tygodniu widzialem go na ul. Bukowskiej podczas holowania autobusu. Jak kiedys go trafie zrobiw zdjecia i przesle. Piekny odbajerowany Jelonek.

 7. M&M napisał(a):

  PKS Kluczbork ma holownik Scanię 142. Tatry nie widziałem, a Tatrę 815 ma Lechmot.

 8. leenny napisał(a):

  W Kraju w PKS jest jeszcze kilka takich skód. Z moich obserwacji wynika że co najmniej 3 sztuki .
  Jeszcze starsza jest W Buskim PKS-ie.

 9. egon napisał(a):

  w naszym pks byly takie skody zarowno wywrotki jak i wozy trasowe z przyczepami ,jako wywrot był kiepski nie chciał kipować jak było więcej ladunku a skrzyniowe skody nazywalismy trzęsawkami , pamietam lata 80 te jak pewien kierowca pojechał skoda zestawem po marmur na dolny sląsk , załadował legalnie na kwit 18 ton ale miał też zamowienie od znajomego kamieniarza więc przy okazy doladował jeszcze 12 ton i całe 30 ton przywiózł ponad 500 kmpo drodze robil kilka kół , a w 1982 r przyszły juz pierwsze liazy i zacząl się prawdziwy transport

Odpowiedz