rekrutuj 40ton665
Opublikowane 26 Lipiec, 2017

Skąd pochodzą ciężarówki, których jest w Niemczech najwięcej – statystyki z pierwszego półrocza 2017

man_tga_polska_okleina_2

Połowa roku za nami, więc czas na tradycyjne statystyki z niemieckich dróg. BAG po raz kolejny zliczyło kilometry przejechane w Niemczech przez ciężarówki, bazując przy tym na systemie opłat drogowych. Następnie wszystko podzielono według narodowości, odpowiadając na następujące pytanie – gdzie zarejestrowane są ciężarówki, które robią w Niemczech najwięcej kilometrów?

Dokładnie tak samo jak po pierwszym kwartale, w wynikach z półrocza na pierwszym miejscu są Niemcy, na drugim Polacy i na trzecim Czesi. Ci pierwsi odpowiadali ze swoim własnym kraju za 57,3 proc. przejechanych kilometrów. Był to swoją drogą minimalny spadek, jako że po pierwszym kwartale Niemcy mieli wynik 57,4 proc. Co więcej, w pierwszym półroczu ubiegłego roku Niemcy mieli wynik wyraźnie wyższy, mianowicie 58,8 procent.

Jeśli chodzi o ciężarówki z Polski oraz z Czech, to wypracowały one dokładnie takie same wyniki, jak po pierwszym kwartale. Mieliśmy tutaj więc odpowiednio 15,8 proc. oraz 4,3 proc. Kto zaś znalazł się na miejscu czwartym? Tutaj mamy Rumunów, których udział w trasach przez Niemcy powoli, ale za to nieustannie rośnie. Po pierwszym kwartale osiągnęli oni wynik 3,4 proc., podczas gdy całe półrocze zakończyło się dla nich wynikiem 3,5-procentowym.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Wojtek90 napisał(a):

    “których udział w trasach przez Niemcy powoli, ale za nieustannie rośnie.” do poprawki 🙂

Odpowiedz