OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Grudzień, 2018

Siedmiu złodziei okradło ciężarówkę w czasie jazdy – rumuńska policja doprowadziła do ich zatrzymania

Rumuńska policja zatrzymała grupę przestępczą, która podjęła się kradzieży ładunku z jadącej ciężarówki. Siedmiu mężczyzn miało dokonać swojego czynu w poniedziałek, na drodze szybkiego ruchu przebiegającej przez południe kraju.

W czasie kradzieży wykorzystano aż trzy samochody, jadące przed oraz za ciężarówką. Jeden z nich miał zadanie specjalne, mianowicie podjechał pod sam tylny zderzak i dał złodziejom dostęp do przestrzeni ładunkowej. Następnie złodzieje mieli wejść na maskę swojego samochodu, otworzyć ładownię i wynieść z niej sprzęt elektroniczny o wartości 50 tys. euro.

Jak podają rumuńskie media, zatrzymani to mężczyźni w wieku od 27 do 44 lat. Podkreśla się też, że kradzież ładunku w czasie jazdy nie jest niczym nowym. Kilka lat temu okrzyknięto to wręcz “sposobem rumuńskim”, jako że pierwsze doniesienia o takich zdarzeniach pochodziły właśnie z Rumunii.

Zdjęcie jest całkowicie przykładowe i przedstawia omawianej kradzieży. Jego źródłem jest następujący tekst: Próba kradzieży ładunku w czasie jazdy, nagrana przez kamerę cofania – wszystko działo się na Ukrainie