OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Marzec, 2015

Siedmiu imigrantów w polskiej ciężarówce wracającej z Wielkiej Brytanii – mężczyźni pomylili kierunki

Film nie jest związany z tekstem.

Polski kierowca wiózł ciężarówką nielegalnych imigrantów – takimi słowami mógłby rozpoczynać się kolejny artykuł na temat problemów w porcie Calais i wielotysięcznych kar dla kierowców, którzy nie sprawdzili dokładnie swojej ładowni przed jechaniem do Wielkiej Brytanii. Tym razem historia będzie tutaj jednak nieco inna, tym bardziej dając do myślenia i dodatkowo przestrzegając przed imigrantami. Tak się bowiem składa, że owych imigrantów Polak znalazł w swojej ciężarówce na dawnym przejściu granicznym między Belgią a Holandią, w miejscowości Hazeldonk. Co więcej, wcale nie jechał on wówczas w kierunku Calais, lecz w przeciwną stronę, kierując się z Calais na Wschód. To natomiast pokazuje, że czujność trzeba zachować w tej kwestii naprawdę wszędzie.

Polski kierowca usłyszał nietypowe dźwięki dochodzące z pojazdu, więc postanowił nie ryzykować i od razu zgłosił się o pomoc do funkcjonariuszy holenderskiej policji wojskowej (Koninklijke Marechaussee). I dobrze zrobił, bo w jego ciężarówce znaleźli oni sześciu Syryjczyków i Egipcjanina, którzy nielegalnie dostali się do ciężarówki właśnie w Calais. Ewidentnie popełnili oni jakiś błąd przy wybieraniu pojazdu i zamiast wejść do ciężarówki jadącej do Wielkiej Brytanii, wybrali polski pojazd z Anglii właśnie wracający.

Cała siódemka nielegalnie przebywających w Europie mężczyzn zostanie teraz prawdopodobnie odesłana do krajów ich pochodzenia. Jednocześnie warto tutaj zaznaczyć, że nie byli oni żadnymi wyjątkami. W Calais imigrantów cały czas przybywa i mówi się, że ich liczba może sięgać już czterech tysięcy! Więcej tekstów na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. k2 napisał(a):

    to się uśmiałam:) mógł ich do Polski zabrać i na nasz socjal zabrać:) ale by sie zdziwili!

  2. p74 napisał(a):

    Pozdychali by z głodu na tym naszym socjalu i jeszcze byśmy musieli ich rodziną odszkodowania płacić:)

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.