OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 24 Czerwiec, 2015

Siedem krajów zgłosiło się do Komisji Europejskiej z żądaniami dotyczącymi m.in. kierowców ze Wschodu

bulgarskie_tablice_rejestracyjne

Siedem krajów postanowiło zgłosić się do Komisji Europejskiej z prośbą o poprawę sytuacji między innymi kierowców i przewoźników zajmujących się na Zachodzie transportem drogowym. Belgia, Holandia, Luksemburg, Szwecja, Dania, Francji i Austria zwróciły komisarz Marianne Thyssen uwagę na problem z europejskimi zasadami delegowania pracowników, których obecny kształt ma być odpowiedzialny za całą grupę nadużyć. Mowa tutaj chociażby o kierowcach, którzy wysyłani się na co najmniej kilka tygodni do pracy na Zachodzie, jednocześnie otrzymując wschodnią pensję, z uwagi na wschodnie rejestracje ich ciężarówek.

Aby takim sytuacjom zapobiec, ministrowie siedmiu krajów żądają od Komisji Europejskiej przygotowania ograniczeń w delegowaniu, dotyczących między innymi czasu trwania takiej delegacji, wypłacanego przy tym wynagrodzenia, a także dodatków socjalnych. Do tego prosi się o wprowadzenie nowych metod współpracy między poszczególnymi krajami, w tym między innymi elektronicznych systemów komunikacji dla służb kontrolnych z poszczególnych krajów.

Nie muszę chyba dodawać, że tego typu nastroje to dla Komisji Europejskiej bardzo ważny sygnał w sytuacji gdy toczy się walka o pensje minimalne dla zagranicznych kierowców.

Źródło informacji: metrotime.be

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Stasz napisał(a):

  to jest Milog krajów tzw. starej Unii, w końcu dopną swego i wtedy to będzie w PL bieda jak teraz w Rosji po sankcjach UE…

 2. Zenon napisał(a):

  Jakieś źródło?

 3. olijuoi napisał(a):

  no to kiedy nasi ministrowie wyrwą się do odpowiedzi na te ZACZEPKI ZE STRONY WANDALI KTÓRZY PRÓBUJĄ Z NIEWOLNIKA POLSKEIGO ZROBIĆ CZŁOWIEKA?
  kiedy zaczną przeciwstawiać się tym próbom ucywilizowania pracy kierowcy ze wschodu?

 4. maly przewoznik napisał(a):

  To sie skonczy tak, ze polski transport naprawde upadnie. A wiekszosc kierowcow zmieni branze lub posiedzi na bezrobociu. Bo gadanie, ze niemcy czy tak kogo jeszcze sobie wymazyliscie, wezma was do pracy hest denne. Teraz tez mozna jechac, ale tego nie robicie. Ake tak, tak.wtedy pojedziecie.

 5. joł napisał(a):

  Kierowcy bieda nie grozi i o bezrobociu nie ma mowy dla kierowców. Bój jest tylko o to, że kierowca nie ma pracować na Kowalskiego czy Nowaka. Polski kierowca ma pracować na Schmita, Pierra, Johna czy jakiego innego Helmuta. Po prostu maszyna zachodnia, a parobek wschodni 🙂 i tak oto polaczki zrobili karierę w eurokołchozie, co się nie udało Hitlerowi to Makrela ogarnęła z uśmiechem na ustach 🙂

 6. slimmak napisał(a):

  Joł – dobrze prawisz % dać!

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.