OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Luty, 2019

Setki ciężarówek utknęły przed blokadami w Katalonii – to kolejna akcja związana z niepodległością

W Katalonii rozpoczęła się dzisiaj rano wielka, całodobowa akcja protestacyjna. W efekcie część hiszpańskich dróg stała się nieprzejezdna, a kierowcy muszą przygotować się na ogromne opóźnienia.

Katalończycy masowo nie udali się dzisiaj do pracy, by protestować przeciwko hiszpańskiej władzy oraz domagać się poprawy warunków socjalnych. W ramach tych ostatnich oczekują między innymi 35-godzinnego tygodnia pracy oraz podwyższenia płac minimalnych.

W związku z akcją, zamknięte są nie tylko prywatne przedsiębiorstwa, ale też na przykład szkoły. Do protestów dołączyli się również rolnicy oraz studenci. Ponadto protestujący postanowili wyjść na drogi, organizując na nich pikiety i po prostu blokując przejazd.

Na liście nieprzejezdnych tras znajdziemy między innymi AP7 w Vilobi, C13 w Lleida, C162 w Das, C32 w Masnou, C60 w Granollers, C65 w Macanet de la Selva, C17 w Gurb, N260 w Lles Cerdanya oraz N340 w Camarles.

Czytelnik Krystian utknął przed jedną z takich blokad, na trasie AP7, około 40 kilometrów na południe od La Jonquery. To właśnie on wykonał poniższy film. Przy okazji Krystian podaje, że widział sporo palących się opon oraz rozmontowanych barier, mających służyć za barykady. Łącznie, jadąc w stronę Walencji, trafił na pięć miejsc z przypalonym asfaltem.