Jak to jest – ścigać się ciężarówką na torze, a na co dzień być kierowcą w zwykłym transporcie?

O Grzegorzu Ostaszewskim wspominałem Wam już kilkukrotnie. To polski kierowca wyścigowy, startujący w Mistrzostwach Francji Samochodów Ciężarowych FFSA. Ściga się on Renault Premium Racing z silnikiem o mocy niemal 1200 KM, które szerzej prezentowałem Wam w tym artykule. Na co dzień Grzegorz jest natomiast kierowcą ciężarówki, jeżdżąc w rodzinnej firmie K. Ostaszewski.

Powyższe połączenie, tj. jeżdżenie ciężarówką zarówno w sporcie, jak i w codziennych przewozach, stawia Grzegorza w bardzo ciekawej sytuacji. Zna on ciężkie pojazdy od zupełnie różnych stron, prowadząc je w dwóch skrajnie różnych warunkach. Jak natomiast wygląda to w praktyce? O to zapytałem go w poniższym wywiadzie.

Z nagrania dowiece się między innymi jak wygląda operowanie 16-biegową skrzynią biegów w warunkach torowych, czym wyczynowe ciężarówki różnią się od cywilnych, jakie są przemyślenia Grzegorza na temat zawodu kierowcy, a także jak wyglądała jego droga do sportu. Zapraszam do oglądania.

Przy okazji zachęcam do subskrybowania nowego kanału 40ton.net na YouTube, jako że stary – w wyniku wyjątkowych okoliczności – musiał dzisiaj zostać usunięty. Nowy kanał znajdziecie tutaj i już w najbliższych dniach wzbogaci się on o kolejne ciekawostki.