Schmitz Cargobull pokazał chłodnię o długości 14,9 metra, mieszczącą aż cztery europalety więcej

schmitz-naczepa-14,9-metra

Schmitz Cargobull to kolejny producent naczep, który postanowił zaprezentować naczepę o długości 14,9 metra. Nowy pojazd został przywieziony na tegoroczną edycję imprezy MAN Trucknology Days 2017, stanowiącej pokaz możliwości ciężarówek MAN z zabudowami, przyczepami i naczepami najróżniejszych producentów.

Ten wydłużony pojazd to chłodnia typu SKO Cool, skonfigurowana tutaj w bogatej wersji wyposażeniowej Executive. W połączeniu z ciągnikiem siodłowym, tworzy ona zestaw o długości aż 17,8 metra, mogący zabrać o cztery europalety więcej, niż zestaw konwencjonalny. Istotne jest też przesunięcie do tyłu wózka jezdnego, przy zwiększeniu rozstawu osi do 8,15 metra. Dzięki temu, choć naczepa jest bardzo długa, nie powinna mieć żadnych problemów ze stabilnością. Gorzej będzie oczywiście z ciasnymi skrzyżowaniami.

Pozostaje jednak pytanie, gdzie z taką naczepą będzie można jeździć? Jak na razie 14,9-metrowe pojazdy warunkowo dopuszczono do ruchu w części Niemiec oraz w Czechach. Jeszcze nieco dłuższe naczepy testowane są od kilku lat w Wielkiej Brytanii, a i w Polsce, za sprawą firmy Wielton, sprawdzano kiedyś to rozwiązanie.