Schmitz Cargobull debiutuje na rynku zabudów dla busów, chcąc robić do 7,5 tys. egzemplarzy rocznie

schmitz_van_bodies

Aktualizacja: dodatkowe informacje na temat zabudowy

Zabudowy V.KO Dry dostępne są z szerokością oraz wysokością od 2,1 do 2,3 metra. Ściany zbudowane są z paneli typu „sandwich” o szerokości 20 milimetrów, a całość zgodna jest z certyfikatami DIN EN 12642 Code XL. Zabudowa może być też oczywiście połączona z windą załadunkową. Miejscem produkcji zabudów jest Berlin, a roczne zdolności produkcyjne to maksymalnie 7,5 tys. egzemplarzy rocznie. Jeśli natomiast chodzi o czas realizacji zamówienia, to ma on wynosić 14 dni.


Dotychczas firma Schmitz Cargobull skupiała się na produkcji pełnowymiarowych naczep, nie mając w swojej ofercie żadnych zabudów dla samochodów dostawczych. Teraz jednak ma ulec to zmianie, jako że lider europejskiego rynku naczep zaczął dostrzegać w lekkim transporcie niemały potencjał.

Swój debiut na rynku lekkich zabudów Schmitz Cargobull zapowiedział już kilka miesięcy temu. Dotychczas nie było jednak przy tym żadnych konkretów. Zmieniło się to dopiero wczoraj, kiedy firma spod znaku słonia pochwaliła się na YouTube zabudową o oznaczeniu V.KO DRY. Na nagraniu widzimy montaż takiej przykładowej zabudowy, wykonywany na podwoziu Mercedesa Sprintera. Całość ma trwać niecałe dwie godziny, a przedstawione na filmie szczegóły dają pewien pogląd na to, co konkretnie Schmitz Cargobull transportowcom zaoferuje. Zobaczcie sami: