OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 24 Sierpień, 2015

Scena niczym z Calais w polskim Budzisku – w estońskiej cysternie jechało ośmiu imigrantów z Wietnamu

Scena niczym z Calais rozegrała się ostatnio w piątek w Budzisku, nieopodal przejścia granicznego z Litwą. Zatrzymano tam cysternę, która wiozła na pokładzie ośmiu imigrantów z Wietnamu, o czym opowiada poniższy komunikat Straży Granicznej:

21 sierpnia funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG i Służby Celnej na drodze krajowej nr 8 w Budzisku (woj. podlaskie), w pobliżu polsko-litewskiej granicy państwowej, zatrzymali 8 obywateli Wietnamu, którzy przekroczyli granicę państwową ukryci w cysternie.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak, wspólnie z funkcjonariuszami Grupy Mobilnej w Budzisku Izby Celnej w Białymstoku, wytypowali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania na estońskich tablicach rejestracyjnych. Pojazd prześwietlono przy użyciu urządzenia skanującego. Obraz na monitorze urządzenia wskazał, że w cysternie mogą znajdować się osoby. Okazało się, że w cysternie ukryło się 8 obywateli Wietnamu, którzy przekroczyli granicę polsko-litewską wbrew przepisom. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce.

Obywatele Wietnamu (8 mężczyzn) wraz z kierowcą i pasażerem, obywatelami Estonii, zostali zatrzymani. Trwają czynności wyjaśniające.

polska_imigranci_w_cysternie_1 polska_imigranci_w_cysternie_2

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.