Scanie z zabudowami Redos we flocie Drutexu – producent okien ma nowych dostawców

We flotowym krajobrazie polski pojawi się duża nowość. To najlepsze zamówienie firmy Drutex, które po raz pierwszy obejmuje samochody marki Scania. Samochody te zamówiono w dziesięciu egzemplarzach, reprezentujących dwie konfiguracje.

Bytowski producent okien i drzwi dotychczas zamawiał niemal tylko Mercedesy. W ostatnim czasie firma skorzystała jednak z scaniowskiego programu „Zawsze na czele”, w ramach którego testowy pojazd dostarcza się wraz z trenerem ekonomicznej jazdy. Trener rusza z firmowym kierowcą w podwójnej obsadzie i dba o przedstawienie pełnego potencjału ciężarówki.

Wyniki takiego testu musiały być bardzo przekonujące. Po jego zakończeniu Drutex zamówił bowiem dziesięć Scanii S450 Highline, w tym pięć ciągników siodłowych oraz pięć podwozi pod zestawy przestrzenne. Samochody zostały też dosyć bogato wyposażone, a w ich kabinach, płaską podłogą, znajdziemy między innymi klimatyzatory postojowe i obracane fotele pasażera.

Co też ciekawe, poza nową marką podwozi Drutex, zaufał też nowemu wytwórcy zabudów. Trzyosiowe Scanie będą bowiem jeździły z zabudowami i przyczepami marki Redos Trailers z Nowego Tomyśla. Mowa tutaj o zestawach przestrzennych typowo dla branży okiennej, z systemem przewożenia wózka zarówno za przyczepą, jak i w jej wnętrzu. W najbliższej przyszłości Redos Trailers ma też dostarczyć Drutexowi nowe naczepy.

Choć z drugiej strony, nie oznacza to zerwania współpracy z dotychczasowymi dostawcami. W Drutexie nadal można spodziewać się  nowych Mercedesów oraz zabudów marki Wielton. Wieluński producent dopiero co pokazał film z nową realizacją dla tego klienta. Widać tam najnowszego Mercedesa Actrosa bez lusterek, tworzącego typowo okienny zestaw przestrzenny do jazdy z wózkami.

Scania z przyczepą Redosu:

Mercedes z przyczepą Wieltonu: