Scanie serii 3 po modyfikacjach w Special Interior – tuning, który przystoi chyba nawet klasykom

scania_torpedo_tuning_ogard_01

Mimo upływu lat, popularność Scanii serii 3 wydaje się nie maleć. Co prawda prawie nie uświadczymy jej już w normalnym transporcie drogowym, lecz zwiększa się za to ilość egzemplarzy hobbistycznych. W całej Europie miłośnicy ciężarówek coraz chętnie kupują zmęczone życiem „trójki”, odnawiają je, a nawet tuningują, przywracając w ten sposób dawny blask.

scania_torpedo_tuning_ogard_02

scania_torpedo_tuning_ogard_03

scania_torpedo_tuning_ogard_04

Przykładem może być tu trzyosiowy ciągnik Scania T143, który przygotowuje norweska firma Øgărd. Pojazd odbył właśnie krótki pobyt w Holandii, gdzie przedsiębiorstwo Special Interior zmodernizowało jego wnętrze. Kiedy patrzymy na szarą, niepozornie wyglądającą Scanię z zewnątrz, aż trudno uwierzyć, że we wnętrzu kabiny kryją się połacie skóry oraz rozbudowany system audiowizualny. Na tym jednak nie koniec. Właściciel pojazdu zamierza ulepszyć go także od strony zewnętrznej i całość ma być utrzymana w stylu amerykańskich hot rodów, do czego nawiązuje już zresztą wnętrze.

Special Interior regularnie modyfikuje klasyczne trójki i szara Torpeda nie jest jedynym pojazdem z tej serii, który opuścił firmowy garaż w ciągu ostatnich miesięcy. Kilka słów należy się także 143 z kabiną typu wagonowego, którą użytkuje holenderska firma Vebatrans. W tym przypadku specjaliści od wnętrz postawili na nieco bardziej klasyczny projekt, wykorzystując przede wszystkim brązową skórę, świetnie pasującą do bądź co bądź wiekowego wnętrza serii 3 Topline. Zobaczcie sami:

źródło zdjęć: Special Interior