Scanie nagrodzone na zlocie Pomorska Miss Scania 2018 – od nowych serii S, po klasyczne serie 3

Powyżej: zlotowy konwój ulicami Trójmiasta

Które Scanie zasługują w Polsce na miano najpiękniejszych? Przy okazji sobotniego zlotu Pomorska Miss Scania 2018 wybrano pięć wyjątkowych egzemplarzy, wręczając ich posiadaczom nagrody.

Nagrodę Główną, przyznaną przez jury złożone z przedstawicieli Scanii oraz prasy branżowej, otrzymała Scania serii S “Sin City” z firmy Repiński Transport i Spedycja.

Nagrodę Publiczności, przyznaną w wyniku otwartego głosowania, otrzymała Scania serii R “Dywizjon 303”. Pojazd ten jest już znany w całej Europie, chociażby dzięki reakcji brytyjskiej policji (zapraszam tutaj). A jego właścicielem jest oczywiście firma Repiński Transport i Spedycja.

Nagroda Dyrektora Oddziału Gdańsk przypadła w udziale Scanii serii S “Tesla”, przygotowanej przez firmę Kacpi Logistics. Pojazd ten dopiero co opisywałem w artykule dostępnym tutaj.

Nagroda Weterana Szos otrzymał Jacek Gaj, będący właścicielem Scanii 143 500 z silnikiem przed kabiną. Jest to ciężarówka zarówno gruntownie odnowiona, jak i wyróżniająca się szeroko zakrojonym tuningiem.

Dodatkowe wyróżnienie otrzymała zaś firma Gwiździel z Chojnic, za Scanię 143 500, tym razem z silnikiem pod kabiną. Również i ten pojazd został gruntownie odnowiony.