Scania za niemal milion złotych znaleziona dzięki akcji na Facebooku, czyli kolejny piękny „happy end”

szwecja_skradziona_ciezarowka_akcja_na_facebooku

O takich rzeczach to aż miło się pisze – w Szwecji dzięki szybkiej akcji na Facebooku udało się odzyskać skradzioną ciężarówkę. Jak podają tamtejsze media, auto zostało skradzione w miniony weekend, będąc załadowanym nowymi podwoziami do produkcji ciężarówek marki Scania. Jego użytkownik od razu zgłosił sprawę na policję, a jednocześnie umieścił stosowny post na Facebooku. Ten szybko odbiegł szwedzkie grupy związane z ciężką motoryzacją, pojawił się na kilku stronach internetowych i tak oto do właściciela pojazdu zaczęły napływać kolejne informacje o położeniu skradzionego pojazdu, który podobno cały czas się przemieszczał.

Jak okazało się zaledwie kilka godzin po zarejestrowaniu kradzieży, były to informacje jak najbardziej wiarygodne, bo przekazanie ich policji skutkowało wytropieniem i odnalezieniem ciężarówki. Była już ona co prawda pozbawiona ładunku, lecz i ten być może uda się znaleźć, skoro wraz z ciężarówką zatrzymano także prowadzącego ją 40-latka, podejrzanego teraz o kradzież pojazdu i ładunku. Wartość skradzionej ciężarówki, Scanii z przyczepą, szacowana jest na dwa miliony koron, czyli około 900 tys. złotych, podczas gdy nieodnaleziony jeszcze ładunek wyceniono na połowę tej kwoty.

Pozwolę sobie przypomnieć, że podobną sytuację mieliśmy jakiś czas temu także w Polsce, kiedy wielu z Was brało udział w szukaniu czerwonego Renault Premium. Więcej na ten temat, w tym również o szczęśliwym zakończeniu, pisałem TUTAJ.

Podziękowania dla Seba – Polski kierowca w Szwecji za podesłanie tej historii