Scania urządziła konkurs w Korei Południowej – kto zgadł ile spali G410 Euro 6, ten mógł wygrać Golfa

korea_premiera_scania_euro6_1

Podczas gdy w Korei Północnej komunistyczne oszołomy przeprowadziły podobno kolejną egzekucję na człowieku z użyciem broni przeciwlotniczej, w Korei Południowej zadebiutowały ciężarówki marki Scania w wersji Euro 6. Moją one stanowić w Azji ofertę dla klientów szukających możliwie ekonomicznych pojazdów i żeby Koreańczyków o tym przekonać, Scania przygotowała nietypową akcję inauguracyjną.

Wśród fanów marki urządzono konkurs z pytaniem – jak daleko Scania G410 Euro 6 zajedzie na 150 litrach oleju napędowego, na nagrodę wyznaczając fabrycznie nowego Volkswagena Golfa. W zabawie udział wzięło aż 2600 osób, natomiast zwycięzca miał zostać wybrany po wykonaniu specjalnego przejazdu próbnego właśnie na 150 litrach, transmitowanego nawet przez jeden z motoryzacyjnych kanałów telewizyjnych. Wynik? Ciężarówka zatrzymała się po 579 kilometrach i 800 metrach, co dało spalanie około 25,8 l/100 km.

Ten konkretnej liczby nie wskazał żaden z uczestników, natomiast najbliżej jej były aż cztery osoby. Dlatego też postanowiono zaprosić ich wszystkich na premierę nowych ciężarówek i tam urządzić losowanie. Kluczyki do Golfa wylosował Yunku Lee.

Brawa dla Scanii za pozytywny pomysł!

korea_premiera_scania_euro6_2