OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 16 Luty, 2015

Scania Torpedo Longline z silnikiem V8, którą użytkuje francuska firma Transports Philippe Maurin

Sławek, którego chciałbym oczywiście serdecznie pozdrowić, podesłał mi w kilka dni temu zdjęcie naprawdę fascynującej ciężarówki. Pojazdem tym jest Scania Torpedo z kabiną typu Longline, wyposażon w silnik V8. Ciężarówka należy do francuskiego przewoźnika Transports Philippe Maurin i też we Francji, w 2013 roku Sławek ją spotkał, ładując się akurat w firmie handlującej owocami. Jak wspomina to wydarzenie:

Autem tym przyjechała para z wyraźnym podziałem obowiązków – mężczyzna kierował i rozładowywał naczepę (nieźle uwijał się z tym towarem), w tym czasie jego żona/partnerka przygotowywała coś w kabinie na zamontowanej tam kuchence. Do środka oczywiście nie zaglądałem, spytałem jedynie tę wyjątkowo urodziwą kobietę, czy mogę zrobić zdjęcie. Auto i naczepa miały rejestracje francuskie. Chyba nie muszę opisywać jakie wrażenie wywołało pojawienie się tego cacka na placu…

Poniżej wspominane zdjęcie, a jeszcze niżej filmik znaleziony na YouTube, przedstawiający opisywany zestaw. Jak widać, dodatkowego oświetlenia jej nie żałowano… 😉 Dodam jeszcze na koniec, że niestety nie udało mi się znaleźć w internecie żadnych dokładniejszych informacji na temat czarnej ciężarówki, zdradzających chociażby moc jej silnika.

scania_torpedo_longline_maurin_francja

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. PeterP napisał(a):

  “skakanka” robi wrażenie, ale patrząc po zdjęciach wnioskuję że jest to normalna naczema 13,6m, we Francji mogą jeździć take zestawy???

 2. Szymoo napisał(a):

  PeterP z tego co wiem mogą jeździć dłuższe zestawy ,o ile dobrze pamiętam trzeba wykupić wtedy jakieś zezwolenie . We Francji widać też dużo trucków amerykańskich . Co do Scanii to robi wrażanie chciałbym taką pojeździć idealna na przeżuty ze względu na kabinę 🙂

 3. krcr napisał(a):

  Szymon: sjp.pwn.pl

 4. Maciek napisał(a):

  Podejrzewam, że jeśli DMCZ wynosi 40 ton to ładowności na tym zestawie będzie niewiele.
  Jednak taka “zabaweczka” nie musi być praktyczna. Ma po prostu cieszyć oko i przy okazji robić swoje.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.