Scania też dostarczy ciężarówki z fabrycznymi zabudowami – do wyboru trzy nadwozia

Producenci ciężarówek robią wszystko, by jak najszybciej dostarczać pojazdy do klientów. Dla przykładu, DAF dopiero co ogłosił, że będzie trzymał całe place gotowych pojazdów, by przerzucać je do dowolnych krajów. Prezentowałem Wam też ostatnio wywrotkę Mercedes-Benz Arocs, z fabryczną zabudową marki Meiller Kipper. A teraz ze swoim programem fabrycznych zabudów wychodzi firma Scania.

Scania nawiązała współpracę z dwoma producentami zabudów. Do fabryk dostarczane będą nadwozia marek Meiller Kipper oraz Schmitz Cargobull. W efekcie program „Scania Ready Built” zaoferuje nam pojazdy trzech różnych typów – będą to wywrotki, ciężarówki z urządzeniami hakowymi, a także chłodnie dla branży dystrybucyjnej. Z tego wywrotki i hakowce będą samochodami z serii G, natomiast chłodnie trafią na pojazdy serii P, G lub R.

W ramach programu, wszystkie trzy typy zabudów będą montowane już na terenie fabryki. W efekcie, gdy tylko pojazd wyjedzie z zakładu, będzie mógł zostać przekazany klientowi i wdrożony do konkretnej pracy. Żaden wyjazd do firmy zabudowującej nie będzie już konieczny, a czas dostawy ulegnie skróceniu.