Scania T560 Longline Euro 5, czyli dwunasta „torpeda”, którą zbudowała firma Vlastuin Truckopbouw

scania_torpedo_longline_2014

„Dwunasta Torpeda jest gotowa: Scania T560 Longline Edition” – głosi tytuł na widocznym powyżej zrzucie ekranu. O co jednak tutaj chodzi? Oczywiście o holenderską firmę Vlastuin Truckopbouw, która wyspecjalizowała się jakoś dwa lata temu w budowaniu nowych Scanii serii T. Ciężarówki powstają na bazie ciągników siodłowych serii R, co szerzej opisywałem w TYM ARTYKULE. I oto właśnie powstała już dwunasta tego typu ciężarówka, która ma 560-konny silnik Euro 5 oraz kabinę z częścią sypialną wydłużoną o metr.

Biało-niebieskie auto powstało w oparciu o używany ciągnik siodłowy R560 z kabiną wydłużoną o 1,3 metra. W ramach przebudowywania na „Torpedę” szoferka została jednak skrócona o 30 centymetrów i tak jej dodatkowa część ma teraz tylko metr. Owy metr jednak zupełnie wystarczył, aby uczynić z dwunastej Scanii serii T pojazd o naprawdę imponujących rozmiarach, co tylko podkreśliło podwozie w układzie 6×2. Do tego doszły oczywiście liczne dodatki w postaci rozbudowanego oświetlenia, customowych osłon międzyoosiowych, czy stojących kominów wydechu. Wszystko to można zobaczyć w galerii zdjęć, która czeka TUTAJ, na stronie internetowej Vlastuin Truckopbouw.

Co ciekawe, w galerii próżno szukać fotografii wnętrza, co nie jest jednak żadnym przypadkiem. Wydłużona kabina ma na razie całkowicie standardowe wykończenie, co zmieni się dopiero kiedy ciężarówka znajdzie nowego właściciela, a Vlastuin pozna jego życzenia. T560 z wydłużoną kabiną nie powstała bowiem na konkretne zamówienie, lecz jest konstrukcją, na którą Vlastuin szuka jeszcze klienta. Ktoś chętny? 😉