Filmowy DeLorean w jednym z najciekawszych fragmentów:
Filmowy DeLorean w muzeum, widziany od środka:
Myśląc o kultowym filmie „Powrót do przyszłości”, od razu możemy mieć przed oczami zmodyfikowanego DeLoreana DMC-12, z całą masą wskaźników, przewodów oraz świecidełek. W tym artykule obejrzymy natomiast projekt, który przeniósł ten sam klimat do kabiny samochodu ciężarowego, oddając w ten sposób hołd kinowemu hitowi z 1985 roku.
Ten niesamowity projekt, który pozwoliłbym sobie nazwać jednym z najbardziej unikalnych wnętrz w historii ciężarowego tuningu, zrealizowano ostatnio we francuskim warsztacie H Custom. Jego bazą stała się klasyczna Scania T500 Torpedo, której nadwozie otrzymało jeszcze fabryczny układ z silnikiem przed kabiną, a co za tym idzie też całkowicie płaską podłogę. Cała wolna przestrzeń została natomiast zagospodarowana w taki sposób, by w jak największym stopniu przypominać filmowego DeLoreana.
Poszczególne zmiany we wnętrzu aż trudno wymienić. Mamy tam między innymi dźwigienkowe przełączniki, które nie tylko robią wizualny efekt, ale też spełniają konkretne funkcje. Na desce rozdzielczej poprowadzono wspomniane na wstępie przewody, które przy okazji pełną rolę dodatkowego oświetlenia. Miejsce fabrycznego systemu multimedialnego zajął zaś kluczowy element filmowego DeLoreana, czyli maszyna do wprowadzania dat, regulująca podróże w czasie. Ciekawym detalem jest też obudowa lodówki, która imituje teraz skrzynkę na pluton, wykorzystywany jako napęd w filmowym pojeździe.
Tylna ściana sypialni została zdominowana przez olbrzymią tablicę świetlną, prezentującą logo filmu w tłumaczeniu na język francuski. Wokół mamy też mnóstwo mniejszych nawiązań do konkretnych, filmowych przygód. Jeśli natomiast chodzi o bardziej przyziemne elementy wyposażenia, to znajdziemy wśród nich rozbudowany sprzęt audio marki Focal, wysokiej jakości tapicerkę ze skóry, trójramienną kierownicę z bakelitu oraz bardzo klasyczne miejsce pracy. Trzeba bowiem pamiętać, że fabryczne Scanie serii T powstały tylko w latach 2004-2006, a więc mówimy tutaj o bardzo wczesnej serii produkcyjnej, zwykle występującej z silnikami Euro 3 oraz manualnymi skrzyniami biegów, tak jak w omawianym egzemplarzu.
Prezentowany ciągnik powstał na zamówienie firmy transportowej SDTB, mającej swoją siedzibę w miejscowości Devecey, na wschodzie Francji. Przedsiębiorstwo to zajmuje się bardzo różnorodnymi zleceniami, wożąc drewno, ładunki ponadnormatywne lub odpady z branży przemysłowej.
Jak wyglądał proces budowy omawianego wnętrza, możecie zobaczyć w obszernej galerii ponad 150 zdjęć. Obejmuje ona nie tylko montaż poszczególnych dodatków, ale też ich ręczną produkcje, wymagającą naprawdę sporej pomysłowości. Całość dostępna jest na Facebooku firmy H Custom, w poniższym poście lub bezpośrednio pod tym linkiem.