Scania T500 z 2009 roku czeka na klienta, czyli jedenasty egzemplarz zbudowany przez Vlastuin

Scania, T500 6x2*4 Torpedo, Trekker, 2008

Holenderskie przedsiębiorstwo Vlastuin wyspecjalizowało się jakoś dwa lata temu w budowaniu nowych Scanii serii T. Ciężarówki powstają na bazie ciągników siodłowych serii R, co szerzej opisywałem w TYM artykule. Klientów legendarne Torpedy okazało się oczywiście nie brakować, więc z warsztatu co kilka tygodni wyjeżdża kolejny egzemplarz. I właśnie o jednym z nich będzie ten artykuł.

Vlastuin przekazało właśnie firmie VSB Groep jedenastą Scanię serii T w swojej historii. Bazą był w tym przypadku używany ciągnik siodłowy z 2009 roku, a konkretnie Scania R500 z podwoziem 6×2, ręczną skrzynią biegów i silnikiem Euro 4. W aucie przeprowadzono standardowe modyfikacje, polegające przede wszystkim na przesunięciu kabiny, a następnie poddano je gustownemu tuningowi. Przed nowiutkim „nosem” pojawił się „kangur”, na dachu stanął klasyczny bagażnik oraz tablica świetlna, zaś za kabiną umieszczono potężne kaminy.

VSB Groep specjalizuje się w handlu używanymi ciężarówki, więc żółto-czerwona Torpeda zaraz po odbiorze została wystawiona na sprzedaż. Cena wynosi 107 tys. euro, co w przypadku auta z silnikiem Euro 4 i pięcioletnią przeszłością jest niewyobrażalną więc sumą. Wszystko tłumaczy jednak koszt przebudowy auta na pojazd z klasyczną kabina, a także fakt, że znalezienie dzisiaj oryginalnej serii T z końca produkcji, która byłaby dodatkowo w dobrym stanie, nie jest łatwym zadaniem.

Ogłoszenie ze Scanią można zobaczyć TUTAJ, poniżej zaś zrzut ekranu, w razie gdyby wygasło.

scania_serii_t_vsg_groep_ogloszenie

Przy okazji zachęcam też do zapoznania się z TYM ogłoszeniem, którego przedmiotem jest Volvo FH „Discovery”, które zmodyfikował słynny Fin Ristimaa. Auto zawojowało swego czasu zlot „Nordic Trophy”.

Źródło zdjęcia: vsb-trucks.nl