Scania Streamline Blue Stream, czyli limitowana wersja w hołdzie dla klasycznej „trójki”

Scania zaprezentowała nową wersję limitowaną swoich ciężarówek. Pod nazwą Blue Stream powstaną pojazdy serii R Streamline z silnikami V8, efektownym lakierem oraz kilkoma miłymi dla oka dodatkami. Przy tworzeniu błękitnego projektu szwedzki producent współpracował oczywiście ze Svempą, którego śmiało można nazwać najbardziej znanym tunerem ciężarówek w Europie.

Nowa wersja Blue Stream jest swoistym hołdem dla Streamline’ów serii 3, które wiele osób do dzisiaj uważa za najładniejsze ciężarówki w historii. Jej wyróżnikiem jest więc błękitny lakier z różowo-purpurowymi dodatkami – podobnie, jak miało to miejsce w przypadku pokazowych egzemplarzy opływowej „trójki” z 1991 roku. Wszystko to świetnie współgra z czarną atrapą chłodnicy, aluminiowymi felgami oraz wszechobecnymi symbolami „V8”.

Blue Stream w standardzie ma pakiety wyposażenia Lightning, Driver, Prestige i Comfort dostępne w innych pojazdach jako opcja. Wśród fabrycznych opcji jest m.in. pomost za kabiną i dodatkowe schowki. Decyzję o ostatecznym doborze wyposażenia każdy klient podejmuje indywidualnie.

Osoby zainteresowane zakupem Scanii Blue Stream powinny się pośpieszyć, gdyż powstanie ona tylko w dwustu egzemplarzach. Kto nie zdąży, ten będzie musiał zadowolić się poniższą galerią zdjęć. Oczywiście każdą fotografię dodałem w dużej rozdzielczości, więc można ją sobie pobrać i ustawić na tapetę.

Źródło zdjęć: Scania

scania_streamline_blue_stream_1 scania_streamline_blue_stream_3  scania_streamline_blue_stream_4 scania_streamline_blue_stream_5 scania_streamline_blue_stream_2scania_streamline_1991