transfactor3665
Opublikowane 19 Wrzesień, 2017

Scania S730T znalazła właściciela i ruszy do pracy – unikatowy ciągnik będzie jeździł po Göteborgu

scania_s730t_sprzedana_1

Więcej na temat tego pojazdu:

Nowa Scania Torpedo została zaprezentowana – wiele elementów musiało powstać tutaj od zera

Na początku lipca holenderski warsztat Vlastuin pokazał unikatowy pojazd o oznaczeniu S730T. Jest to pierwszy egzemplarz Scanii nowej generacji, który przerobiono na ciągnik z silnikiem przed kabiną. Cała szoferka została tutaj więc przesunięta do tyłu, a nad silnikiem pojawiła się specjalnie w tym celu przygotowana pokrywa. Jakie jednak były dalsze losy tego pojazdu? Właśnie tego będzie dotyczył poniższy tekst.

Gdzie najłatwiej znaleźć klienta na Scanię, która kosztuje małą fortunę, ale przy tym jest jedynym tego typu egzemplarzem na świecie? Oczywiście w Szwecji. Dlatego też Vlastuin przekazało pojazd do firmy Scanvo Lastbil, działającej około 80 kilometrów na południe od Göteborga i – jak sama nazwa wskazuje – handlującej samochodami marki Scania oraz Volvo Trucks. Kilka dni temu Scanvo Lastbil poinformowało zaś, że na niebieską S730T udało się znaleźć odpowiedniego klienta.

Odbiorcą tym jest niezbyt duża firma transportowa TS Frakt, również położona pod Göteborgiem. Przedsiębiorstwo to wykorzystywało już w przeszłości Scanię typu Torpedo, między innymi ciągając nią naczepę-betorniarkę. Teraz natomiast firma postanowiła sprawdzić sobie nowy pojazd tego typu, zapowiadając, że będzie on stałym widokiem na göteborskich ulicach.

Na tym jednak nie koniec ciekawostek dotyczących nowych “Torped”. Wspomniane Scanvo Lastbil zapowiedziało bowiem, że wkrótce wystawi na sprzedaż kolejny pojazd tego typu. Vlastuin podobno prowadzi już nad nim prace, a odbiór powinien nastąpić na przełomie października oraz listopada. Jak więc widać, choć S730T wygląda dosyć kontrowersyjnie, zainteresowania ze strony pasjonatów nie brakuje.

A już tak abstrahując od samej ciężarówki, skupiając się za to na opisywanej sytuacji – zdjęcia z przekazania ciężarówki nie mogłyby być bardziej skandynawskie. Oto bowiem mamy gości, którzy kupili ciągnik za kwotę zapewne zbliżającą się do miliona złotych, będącą prawdziwym unikatem, opisywanym w mediach dziesiątków krajów, a na odbiór wybrali się w bluzie, krótkich spodniach i trampkach. Na zupełnym luzie 😉

scania_s730t_sprzedana_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. zet napisał(a):

  Oni chyba siekierą ciosali ten przód.

 2. Guma napisał(a):

  Akurat z tym ubiorem to nie jest nic nadzwyczajnego.
  Niektórzy po prostu nie przywiązują do ubioru większej wagi.
  Znam ludzi mających duże, dobrze prosperujące firmy, a chodzą w spranych 5 letnich koszulkach itp.

 3. Marek napisał(a):

  S:Tato kup nowego ajfona 10 na urodziny
  T:Synek drogi jest wybierz coś innego
  S:To może nowa Scania Toroedo
  T:Nie ma sprawy jedziemy

 4. Darek napisał(a):

  Ostatnie zdanie w artykule najlepiej odzwierciedla skandynawskie podejście auto za milion i przyjeżdża dwóch gości pewnie zwykłym autem skromność i pokora. Natomiast w Polsce jak któryś z lokalnych urkow czytaj psiewoznik odbiera kilka golasów od dealera no to już jest mega pompa garniak Armani złoty łańcuch i długonoga sekretarka rzadziej żona. Jezdze po Szwecji kilkanaście lat i to na co zwróciłeś uwagę Filip skromność emanuje od tych ludzi co widać na ulicach miast miasteczk wsi nawet domy wszyscy maja w podobnym stylu i wzorze. Myśle ze wywodzi się to z kultury spójrzmy na nasz lokalny rynek kto ma największa chałupę przewoźnik kto ma najlepsza osobówkę przewoźnik tam tego nie ma.
  Pozdrawiam wszystkich lanserów i pseudo biznesmenów na takich imprezach

 5. Do gory napisał(a):

  A co jest w tym zlego ze ktos ogarnia transport i stac go na dom czy samochod (nawet jak w kredycie czy leasingu to i tak trzeba placic) jie kumam tych wypowiedzi, ktos chce chodzic w spranych spodniach czy w garniaku od Armaniego niech chodzi co komu do tego, idac tokiem trozumowania i pisania o dziadach to tak samo kazdy kierowca ktory ma auto klasy premium to tez dziad i dorobkiewicz oczywiscie zlodziej bo rozumowaniem wielu kierowcow skad on by mial na to wszyatko

  • pete379 napisał(a):

   Sprane fabrycznie jeansy od Armaniego potrafią przebić ceną garniak z tej samej firmy. W Skandynawii i Danii istnieje prawo, że majątkiem się nie kłuje w oczy (stąd skromny design mebli może kosztować krocie)…

 6. Stefan napisał(a):

  Alllleeeeee piękna bestia !

 7. Black napisał(a):

  Najlepiej to niech kazdy patrzy na siebie i swoje czyny. A szanowac trzeba kazdego czy w garniaku czy w spodenkach. A w dzisiejszych czasach transportu ludzie o tym zapominaja!!!

 8. tsd napisał(a):

  Mimo wszystko mi się ta scania podoba i nawet jak by mi się nie podobała na pewno bym nią nie pogardził

 9. kazah napisał(a):

  Wygląd samochodu- rzecz gustu. Jako stary miłośnik ciężarówek dla mnie liczy się silnik zgrany ze skrzynią biegów, NIEZAWODNOŚĆ tychże elementów i innych, przełożenia mostu, ergonomia w kabinie, ułatwienia dla kierowcy wewnątrz i na zewnątrz pojazdu a nie wygląd. Ale jak można wypuścić takie szkarłactwo????

 10. gosc napisał(a):

  Tam każdy kupuje nowe auto, i nikt nie robi wielkiej pompy jak w Polsce, z piknikiem i celebrytami. Nie ważne czy to osobówka czy ciężarówka.

Odpowiedz