OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 31 Styczeń, 2018

Scania S520 Highline “Griffin Legend”, czyli fabryczny tuning wzorowany na customowych motocyklach

scania_griffin_legend_francja

Od kiedy Scania pokazała serię S, model ten promowano w raczej smętnych kolorach. Ciekawą odmianą jest więc egzemplarz “Griffin Legend”, który pod koniec 2017 roku zaprezentowano we Francji

Za przygotowanie tego pojazdu odpowiedzialny był artysta Nicolas Chauvin. Znany on jest z łączenia sztuki i motoryzacji, mając na swoim koncie wyjątkowe malowania motocykli, prezentowane w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Ponadto jest on po prostu malarzem oraz rzeźbiarzem.

Nicolas Chauvin motocykl

Jeśli chodzi o malowanie Scanii “Griffin Legend”, to ma ono nawiązywać właśnie do customowych motocykli. Ponadto mamy tutaj flagi Szwecji oraz Francji, kabina kryje pełne wyposażenie, a pod nią znajduje się 520-konne, 16-litrowe V8.

Scania tłumaczy, że stworzyła ten pojazd z uwagi na dwa ważne jubileusze. Właśnie w 2017 roku świętowano 40-lecie francuskiego przedstawicielstwa marki Scania oraz 25-lecie francuskiej fabryki ciężarówek w Angers. Ta ostatnia wytwarza pojazdy przede wszystkim dla państw otaczających Morze Śródziemne oraz dla Wielkiej Brytanii.

scania_griffin_legend_francja_2

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  “Eeee Paaanie w Daleszycach to ładniej robio…”

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Jak wiadomo, Scanie najładniej składają w Pile 😉

   • pete379 napisał(a):

    No w Pile już niestety nie ma placu że słynnymi customowymi Scaniami – stoi wolny na wynajem. Ale Miroslawiec vel. “Sodertalje 2” nadal dobrze funkcjonuje. Dalej oferują serie kolorystyczne – zależy ile akurat zakupili danego lakieru lub jaki właściciel ma humor – raz od felg po dach w czerwieni, raz seledyn i zielony (nawet zabudowy chłodni i żurawie), czasami błękitny z paskami… Ale trzeba przyznać, że lakiernikow mają dobrych i znających fach i sztuczki. Zwykłym pistoletem potrafią zrobić efekt marmuru lub granitu albo miki lepszy niż pseudoartysci od aerografow.

 2. V8 napisał(a):

  Chyba mówimy o serwisie scani pod miroslawcem 😉

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.