Scania R580 w teledysku popularnego rapera z Rumunii – rumuński transport opanował nawet muzykę

Rumuni od pewnego czasu są w transporcie po prostu wszędzie. Można ich oglądać na przykład za kierownicami rumuńskich ciężarówek, których z każdym rokiem przybywa na europejskich drogach, co potwierdzają zresztą kolejne raporty BAG (info TUTAJ), a także regularnie spotkamy ich chociażby w reportażach zachodnich mediów, które biją na alarm w sprawie masowego zastępowania nimi kierowców zachodnich. Co więcej, transportowy boom jest w Rumunii na tyle silny, że ciągnik siodłowy pojawił się ostatnio nawet w teledysku jednego z najpopularniejszych tamtejszych raperów! Grasu XXL rapuje swój nowy hit „Blanadeurs” na tle czarnego ciągnika siodłowego Scania z 580-konnym silnikiem V8, który ma nawiązywać do jego potęgi jako rapera, o której też jest cała ta piosenka. Motyw to niby stary jak cała kultura hip-hopowa, choć oczywiście dotychczas silniki V8 pojawiały się w teledyskach raczej pod maskami wszelkiego rodzaju limuzyn i aut sportowych

Obecność ciężarówki w teledysku wydaje mi się być pewną formą lokowania produktu, którego bardzo jasnym przykładem są też zresztą ciągłe zbliżenia na logo producenta telefonu rapera. Czyżby więc Scania chciała trafić do coraz silniejszych rumuńskich przewoźników nawet za pośrednictwem popularnej wśród młodego pokolenia muzyki? Nie wiem, w każdym razie piosenka brzmi całkiem nieźle, zapraszam:

Osoby lubiące połączenie ciężarówek i teledysków zapraszam także do obejrzenia klipu „Bad 4 U” brytyjskiej artystki Tanika. Można w nim zobaczyć rzecz bardzo nietypową – taniec raczej erotyczny przed kabiną DAF-a XF105.