Scania R560 z 2013 roku za 860 tys. złotych – to tuningowany zestaw z przebiegiem 540 tys. kilometrów

860 tys. złotych to kwota wystarczająca na zakup dwóch fabrycznie nowych ciągników siodłowych w bardzo bogatej konfiguracji. Okazuje się jednak, że te same pieniądze możemy przeznaczyć na zakup tylko jednej ciężarówki, mającej już pięć lat, wyposażonej w silnik Euro 5 i legitymującej się przebiegiem ponad pół miliona kilometrów.

Ta wyjątkowa oferta pojawiła się w oficjalnej sieci sprzedaży samochodów używanych marki Scania. Jest to Scania R560 z 2013 roku, wyposażona w zabudowę marki Limetec, dwuosiową naczepę tej samej marki oraz wózek dolly. Samochód wyceniono na 2 miliony 95 tysięcy koron szwedzkich, czyli około 860 tys. złotych. Auto po raz pierwszy zostało zarejestrowane w 2014 roku, a jego obecny przebieg wynosi 540 tys. kilometrów.

Jak wytłumaczyć tę wysoką cenę? Chodzi tutaj oczywiście o tuning, który wszedł w tym samochodzie na wyjątkowo wysoki poziom. Seledynowy zestaw otrzymał nazwę „Berthon’s Hot Rod” i trzy lata temu podbijała jeden zlot ciężarówek za drugim. Samochód wyróżniał się przy tym pięknym malowaniem, nawiązującym do amerykańskiej kultury hot rodów. Jeszcze większe wrażenie robiło wnętrze, pełne dodatków robionych na specjalne zamówienie.

Tuning wnętrza dokładniej pokazywałem tutaj. Zewnętrzną stronę pojazdu obejrzycie tutaj, natomiast omawiane ogłoszenie dostępne jest tutaj.