Scania R520 oraz Scania 141 w klasycznym stylu, czyli przykład na modę w tuningu, która szybko wróciła

scania_141_r520_tuning_klasyka_1

Znakomita część kobiet tego świata nigdy nie pozbywa się starych ubrań, zawsze wychodząc z założenia, że może moda kiedyś wróci. Oczywiście zazwyczaj okazuje się być to jedynie złudną nadzieją, choć nie brakuje od tej reguły wyjątków. Poniżej można zobaczyć taki wyjątek ze świata tuningu, gdzie moda faktycznie wróciła – poczciwą Scanię 141 oraz nowy model R520 dzieli przecież jakieś czterdzieści lat, a mimo to oba pojazdy zostały zmodyfikowane dokładnie w tym samym stylu.

Fotografia klasycznej babci i jej równie klasycznej wnuczki powstała ostatnio przed holenderskim salonem Scania Hoogvliet. Wykonano ją przy okazji wydania modelu R520 Euro 6 tamtejszemu przedsiębiorcy transportowemu, którym był Tom Dangerman z miejscowości Vlaardingen. Żeby było ciekawiej, Tom wcale się takiego podwójnie pięknego widoku nie spodziewał – to jego rodzina postanowiła zrobić mu niespodziankę, sprowadzając na miejsce wydania nowej ciężarówki pierwszy pojazd, na którym zaczynał on swoją drogową karierę – właśnie model 141. A że pan Dangerman jest wielkim miłośnikiem klasycznego tuningu, to przy okazji okazało się, że jego nowa „R-ka” wygląda jakby wyjechała z modelem 141 z tego samego warsztatu tuningowego. Tym większe gratulacje należą mu się za doskonały gust!

scania_141_r520_tuning_klasyka_1 scania_141_r520_tuning_klasyka_2 scania_141_r520_tuning_klasyka_3 scania_141_r520_tuning_klasyka_4

Zdjęcia: Scania Hoogvliet