Scania R520 jako jeżdżący hołd dla zespołu Abba, czyli szwajcarska ciężarówka po muzycznym tuningu

Drogi Czytelniku, zanim zaczniesz czytać artykuł, uruchom odpowiedni podkład muzyczny:

Dlaczego Abba i „The Winner Takes It All”? Tak się składa, że tytuł właśnie tej piosenki umieszczono na osłonie przeciwsłonecznej pięknej Scanii ze szwajcarskiej firmy Müller Ermensee. Mowa tutaj o modelu R520 Streamline z kabiną Topline, który został poddany nie tylko gustownemu, ale też po prostu interesującemu tuningowi. Pod modyfikacjach ciężarówka stała się jeżdżącym hołdem dla zespołu Abba, a także formą świętowania jubileuszu 40 lat od kiedy Abba wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji.

scania_abba_tuning

Szwajcarski przewoźnik zdecydował się na ozdobienie ciężarówki wizerunkami członków Abby, gdyż ten kultowy zespół robił muzykę dla wszystkich, wszyscy ją znali i wszyscy lubili. Hity szwedzkiego zespołu do dzisiaj sprawiają przyjemność tysiącom osób, więc hołd po prostu im się należy. Co więcej, nie bez znaczenia był fakt, że sama Scania również jest szwedzka, więc muzyczny motyw świetnie do niej pasował.

Prace nad ciężarówką trwały stosunkowo krótko, bo tylko dwa miesiące. Postawiono tutaj na zielony lakier, charakterystyczny dla całej floty Müller Ermensee, a ponadto umieszczono na nim wizerunki całej czwórki członków Abby. Po stronie pasażera czekają portrety Bennego Anderssona oraz Anni-Frid Lyngstad, natomiast z lewej strony kabiny spoglądają na nas Björn Ulvaeus oraz Agnetha Fältskog. Ponadto na tylnej ścianie mamy wszystkich członków zespołu na wspólnej „fotografii”, zaś na szerokim fartuchu zawieszonym nad zderzakiem czekają świetnie wszystkim znane słowa „Gimme Gimme Gimme!” Oprócz tego nie zabrakło dodatków w postaci błyszczących sygnałów dźwiękowych, gładkiej zabudowy tylnej ściany, dolnego przedłużenia przedniego zderzaka, czy aluminiowych felg.

scania_abba_tuning_1 scania_abba_tuning_2 ABBA - Scania R520 - Müller Transport Ermensee, CH scania_jo_stiffert_tuning

Źródło zdjęć: Scania

Muzyczna Scania to nie jedyna Scania z floty Müller Ermensee, która oddaje hołd idolom z przeszłości. Kilka lat temu w firmie pojawiła się bowiem równie zielona seria R z malunkami upamiętniającego Jo Sifferta – wyjątkowo utalentowanego, szwajcarskiego kierowcę wyścigowego, który zginął w czasie wyścigu w 1971 roku.