Scania R450 Normal dla miłośników duńskiego pluszu i niższych kabin z tablicami świetlnymi

Scania R450 ze Świebodzińskiej firmy Król Trans w szczególny sposób wyróżnia się na drogach. Pomysł na jej modyfikację przewidywał bowiem wykorzystanie jak największej ilości klasycznych, czy też po prostu „oldschoolowych” elementów.

Opisywana ciężarówka dopiero co zjechała na przegląd regulacyjny, wykonywany przy 20 tys. kilometrów. To właśnie przy tej okazji pracownicy serwisu Scania Polska Zielona Góra wykonali dołączone do tekstu zdjęcia, będąc pod wrażeniem zmian, które zaszły od momentu wydania. Ponadto na fotografiach pojawił się kierowca tego pojazdu, będący inicjatorem całego tuningu.

Już sama konfiguracja ciągnika może tutaj zwracać uwagę. Choć bowiem pojazd ten pracuje z pełnowymiarową naczepą kurtynową, zdecydowano się na niższy wariant kabiny CR20 Normal. W środku mamy więc jedno łóżko, połączone z zestawem fabrycznych, dodatkowych schowków. Swoją drogą, już sam wybór takiej kabiny może być wyraźnym nawiązaniem do transportowej klasyki.

Wśród modyfikacji zastosowano między innymi białe orurowanie firmy Trux, tablicę świetlną z logo firmy, biało-czerwone chlapacze, „ludziki” Michelina oraz bardzo charakterystyczne wnętrze. To ostatnie spodoba się miłośnikom duńskiego stylu, jako że łączy białą skórę z czerwonym, typowym dla Duńczyków pluszem. Są też nieodłączne dla pluszu falbanki, pikowana podsufitka, czy nawet obszyty środek kierownicy.

Autor zdjęć: Patryk Korzybski