OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 3 Styczeń, 2019

Scania R410 LNG na trasach z Polski do Hiszpanii – odbiór gazowej ciężarówki już za 3 miesiące

Ulgi dla ciężarówek na LNG znowu okazały się skuteczne. Polskie przedstawicielstwo marki Scania otrzymało kolejne zamówienie na model R410 LNG. Samochód ten trafić do firmy Wojtex Transport Międzynarodowy i będzie kursował na trasach między Polską a Hiszpanią.

Podlaski przewoźnik odbierze swoją Scanię na przełomie marca oraz kwietnia. Ciężarówka zostanie połączona z naczepą chłodniczą i każdego dnia będzie pracowała na długich dystansach. Stąd też odpowiednie wyposażenie wnętrza, przewidujące aż dwie lodówki, klimatyzację postojową, retarder oraz pełen zestaw systemów bezpieczeństwa.

Wraz z zamówieniem pojazdu, firma Wojtex nawiązała też współpracę z firmą Barter S.A. Przedsiębiorstwo to będzie organizowało dla przewoźnika dostawy skroplonego gazu ziemnego. Poza tym konieczne będzie korzystanie z zachodnich stacji LNG, jako że gazowa Scania ma około półtora tysiąca kilometrów zasięgu. Zapewne skorzysta się przy tym z licznych placówek działających na terenie Beneluksu.

Dodam, że to już kolejne tego typu zamówienie w Polsce. Tuż przed świętami podobny kontrakt ze Scanią podpisała firma Sachs-Trans, Iveco Stralis NP zamówiono już w kilkudziesięciu egzemplarzach, a do tego doszły pierwsze zamówienia na Volva w wersji na LNG. Wszystko może być związane z faktem, że Niemcy znieśli opłaty drogowe dla ciężarówek na gaz ziemny, a Polska chce zwolnić LNG oraz CNG z akcyzy.

Trzeba też przyznać, że jeżdżenie na LNG do Hiszpanii jest rzecz bardzo ciekawą, a wręcz odważną. Niewiele jest bowiem firm, nawet w Europie Zachodniej, które zapuszczają się na LNG w tak dalekie trasy. Sam za siebie mówi rozgłos, który zyskało ostatnio Iveco, w związku z gazową trasą do Madrytu. Więcej na ten temat pisałem tutaj: Z Londynu do Madrytu bez tankowania, ciężarówka na gaz LNG, z ładunkiem kilkunastu ton.