OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 13 Luty, 2019

Scania Polska przygotowała limitowaną serię na 50-lecie silnika V8 – pierwszy egzemplarz już czeka

W nawiązaniu do tekstu:

Pół wieku temu sprzedała się pierwsza Scania z silnikiem V8 – model LBT 140 Super był wyjątkowo mocny

Polskie przedstawicielstwo marki Scania rozpoczęło świętowanie 50-lecia silników typu V8. Na tę okazję przygotowano limitowaną serię 50 ciężarówek.

Co wyróżnia limitowane pojazdy? Niestety, lista nie jest szczególnie długa. Mamy tutaj po prostu specjalne oklejenie, które można łączyć z dowolnymi kolorami nadwozia. W środku instalowane będą zaś pamiątkowe tabliczki, potwierdzające wydanie pojazdu właśnie przy okazji 50-lecia V-ósemek.

Z drugiej strony, trzeba pamiętać, że Scania V8 już fabrycznie wyróżnia się innym wystrojem wnętrza, niż egzemplarze rzędowe. Można tam znaleźć liczne czerwone wstawki, czy też specjalną tapicerkę. Raczej nie trzeba się więc obawiać, że komuś zabraknie tu poczucia wyjątkowości.

Pierwszy egzemplarz limitowanych pojazdów dotarł już do autoryzowanego dealera z Zielonej Góry. To ciągnik siodłowy z S650 Highline, a więc wyposażony w 650-konny wariant widlastego silnika. Mamy tutaj też największą dostępną kabinę, LED-owe oświetlenie dalekosiężne oraz dodatkową, wleczoną oś. Mówiąc więc krótko, to konfiguracja typowo na Skandynawię.

Na powyższym zdjęciu widzicie właśnie ten pierwszy egzemplarz. A skoro ciężarówka ma już założone polskie rejestracje, to wkrótce będzie ją można spotkać także na drogach.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: