transfactor3665
Opublikowane 21 Sierpień, 2017

Scania P380 z sypialnią urządzoną w załogowej kabinie – ten ciągnik to jak “odpowiedź bez pytania”

scania_p380_zalogowa_sypialnia_1

Gdybym miał określić tę Scanię P380 w trzech słowach, nadałbym jej nazwę “odpowiedź bez pytania”. Trudno mi sobie bowiem wyobrazić zastosowanie, w którym widoczny powyżej pojazd mógłby się sprawdzić.

Wyjątkowy ciągnik siodłowy czeka na nowego klienta w Norwegii, będąc wystawionym w tym ogłoszeniu. Co natomiast w nim takiego wyjątkowego? Mamy tutaj do czynienia z kabiną załogową, która została przerobiona na kabinę sypialną. W tylnej części nadwozia umieszczono aż dwa łóżka, a do tego nie brakuje telewizora, ekspresu do kawy, a nawet mikrofalówki, ustawionej na tunelu środkowym. Ponadto wymiary dolnego łóżka muszą być naprawdę imponujące, jako że załogowa część kabiny jest znacznie dłuższa niż w typowej wersji sypialnej. Gorzej, że przechodzenie z jednej części kabiny do drugiej jest utrudnione, brakuje przestrzeni na wysokość, a długość ciągnika ogranicza możliwości jego zarobkowego wykorzystania.

Jak można przeczytać w ogłoszeniu, jest to jedyny tego typu egzemplarz Scanii serii P. Co więcej, samochód miał w przeszłości należeć do samej Scanii, będąc pojazdem do “specjalnych zastosowań”. A cena? Wynosi ona 35 tys. euro, co 970 tys. km przebiegu, 380-konnym silniku oraz 10-letniej historii jest kwotą wygórowaną.

Widok na wnętrze:

scania_p380_zalogowa_sypialnia_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Maciej napisał(a):

  Do autora…
  To nie jest domowa mikrofala… tylko mikrofalówka firmy Samsung – model roadmate na 24v. W latach 2010-2013 popularny model montowany np: w Scani. Sam takiej używam.

 2. Damian napisał(a):

  Przyjacielu. A tam cena. Ale jakie łoże 🙂 komfort i wygoda spania to je to co trza tirowcowi 🙂 a tym czasem pora spac bo rano trza wstac i jechać ( vigrestad NO)

 3. rafa napisał(a):

  Dorzucić do tego kabinę Topline i wtedy rewelacja.Powinno się zmienić przepisy dotyczące długości zestawu ale z wyszczególnieniem przestrzeni przeznaczonej dla kierowcy. Wyszło by to naprzeciw dziwnym ograniczenia robienia 45 w nieodpowiednich warunkach.

 4. Michal napisał(a):

  Na dachu zmiescily by sie ze dwa duze kurniki moze trzy

Odpowiedz