Scania Longline dla fundacji zajmującej się chorymi dziećmi, czyli podwójnie piękna sprawa

scania_longline_happy_smile_3

No to teraz będzie o pięknej inicjatywie i pięknej ciężarówce. Jak co rano przeglądałem niderlandzkojęzyczne portale o samochodach ciężarowych i gdzieś przemknęło mi zdjęcie niebieskiej Scanii z wydłużoną kabiną. Kolejny Holender sprawił sobie piękną zabawkę, a za pół roku będzie płakał, że kryzys, bieda i w ogóle musi ją sprzedać – pomyślałem w pierwszej chwili. Okazało się jednak, że cała sprawa jest znacznie ciekawsza…

Wydłużona o 1,5 metra Scania R560 trafiła do holenderskiej fundacji „Happy Smile”, która zajmuje się poważnie chorującymi dziećmi. Celem tej organizacji jest umilanie im pełnego szpitali i bólu życia poprzez organizowanie swoistych dni rozrywki. Przy ich okazji dzieci mają okazję towarzyszyć na VIP-owskich zasadach zmaganiom rozgrywanym na największych torach wyścigowych Beneluxu, Niemiec oraz Austrii.

scania_longline_happy_smileAby zrealizować ten cel, fundacja potrzebuje specjalnej naczepy, w której dzieci oraz ich rodzice znajdą wszystko, co niezbędne do spędzenia wspaniałego dnia na torze. I właśnie tę naczepę będzie ciągnęła na co dzień niebieska Scania Longline. Zakup oraz zmodyfikowanie ciężarówki nie było oczywiście tanie. Większość kosztów opłacił jednak jeden sponsor – firma Well Services Group z miejscowości Emmen.

Źródło zdjęcia: Stichting Happy Smile