OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Styczeń, 2014

Scania Euro 6 z przebiegiem 1,1 mln km – Szwedzi zakończyli trzyletni test przedprodukcyjnego egzemplarza

Trzy lata temu Scania postanowiła przetestować jeden ze swoich pojazdów w typowych warunkach transportu drogowego. Eksperymentalny ciągnik wyposażony w jeden z pierwszych egzemplarzy silnika Euro 6, trafił w grudniu 2010 roku do użytku na trasie między Södertälje w Szwecji a Zwolle w Holandii. Ciężarówka woziła elementy do produkcji ciężarówek, służąc przy okazji za jadące laboratorium.

W ciągu trzech lat ciężarówka przejechała między szwedzką centralą a holenderską fabryką aż 1 100 000 kilometrów. Średnie zużycie paliwa wyniosło w tym czasie 27,93 l/100km, co stanowiło 67% kosztów ogólnej eksploatacji. Do tego należy doliczyć 1,3% kosztów za zużyte AdBlue, a także 2,3 % przeznaczone na szeroko rozumiane utrzymanie pojazdu. Przedstawiciele marki dodają tutaj, że koszty napraw były nieco wyższe niż w przypadku pojazdów ogólnie dostępnych, z uwagi na konieczność zmagania się z najnowszymi technologiami. Z drugiej jednak strony, uporanie się z nimi przy okazji testu, dostarczyło im cennej wiedzy na przyszłość. Wkrótce dowiemy się ponadto, jak milionowy przebieg zniósł układ wydechowy oraz układ oczyszczania spalin – oba elementy inżynierowie zdemontowali właśnie z pojazdu, aby poddać je dokładniejszemu badaniu.

Przypomnijmy, że silniki Euro 6 Scania oficjalnie zaprezentowała w lutym 2012 roku, czyli kilkanaście miesięcy po rozpoczęciu powyższego testu. Tak natomiast prezentuje się pojazd, o którym mowa:

scania_euro6_transportlaboratorium

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Sukuremu napisał(a):

  Jestem bardzo ciekaw jak to wszystko wygląda po takim przebiegu! 🙂 Droga redakcjo, jak się dowiedzie, prosze, wrzućcie info na FB, przeczytam od A do Z! 🙂

 2. Mihu napisał(a):

  Uwaga! Już niebawem będzie do kupienia w Daleszycach! “Perełka! Jak nowa! Euro 6!! Przebieg 400tkm!” 😀

 3. Łukaszmechanik napisał(a):

  Mihu to ta sama.

  Tylko nasi już wymiłowali.

 4. Zbigniew Zdyb napisał(a):

  Scania R410 rok 2014 przebieg 589820 km, usterka koordynatora koszt naprawy 7600 zł, brakło 3 miesięcy by połowę oddali ,bo fabryka wypusciła bubel na który była gwarancja przedłużona do 60 miesięcy ,jestem mocno zbulwersowany że zepsuło się coś co powinno przeżyć auto ,na pewno będzie to rzutowało w następnych zakupach taboru do transportu.
  Pozdrawiam Zbigniew Zdyb

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.