Scania 770S Normal z Wichot Transport otrzymała pierwszą, holenderską nagrodę

W miejscowości Enschede odbyła się w miniony weekend impreza o nazwie Trucks@Twenthe 2022. To największy zlot samochodów ciężarowych w całej wschodniej Holandii, cieszący się w tym roku obecnością około 300 pojazdów. I choć w tamtej części Europy konkurencja może być wyjątkowo zacięta, jedno z głównych wyróżnień na zlocie trafiło do ciężarówki na polskich rejestracjach.

Scania 770S z podwrocławskiej firmy Wichot Transport zdobyła drugą nagrodę w kategorii Najpiękniejszych Ciężarówek w wieku do 1 roku. Pojazd pokonał przy tym licznych konkurentów z Beneluksu oraz Niemiec, a dodatkowo otrzymał też tytuł Pożeracza Kilometrów, przeznaczony dla najdalszego przybysza na imprezę. Choć akurat ten tytuł pasuje do prezentowanego ciągnika w znacznie szerszym zakresie, jako że każdego dnia pokonuje on dalekie trasy między Polską a Hiszpanią i Portugalią.

Czym polski ciągnik zaskarbił sobie holenderskie uznanie? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie mogą być trzy powyższe zdjęcia, prezentujące naprawdę szeroki zakres modyfikacji, a przy tym też bardzo ciekawą konfigurację. Zacznijmy od tego, że nad najmocniejszym silnikiem na rynku, oferującym moc 770 KM, znajduje się kabina o płaskiej podłodze i tylko średnim podwyższeniu dachu typu Normal. W środku przekłada się to na około 180 centymetrów wysokości, ale zewnątrz pozwoliło zamontować zestaw kultowych dodatków, odwołujących się do tuningu z lat 70-tych. To metalowy bagażnik dachowy, ogromna tablica świetlna z nazwą firmy i również duże trąby pneumatyczne. Poza tym ułatwiło to wyeksponowanie pięknych, czarnych kominów układu wydechowego.

Dachowe modyfikacje połączono między innymi z klasyczną osłoną przeciwsłoneczną. Jest też lakierowana osłona podszybia oraz spojler pod przednim zderzakiem, którego efekt dodatkowo zwiększa w pełni pneumatyczne zawieszenie. Aluminiowe felgi pięknie połączono z czerwonymi piastami, dodatkowe oświetlenie wykonano w tak zwanym holenderskim stylu, a dodatkową ciekawostką jest też fakt, że mówimy o ciągniku 6×2 przeznaczonym do pracy z kurtynowymi naczepami. Jeśli natomiast zajrzymy do wnętrza kabiny, to znajdziemy wnętrze wykonane przez firmę Adamos Interior, z pikowaną tapicerką, schowkami zamiast górnego łóżka, podświetlanymi oznaczeniami „770” oraz rozbudowanym, wysokiej jakości sprzętem audio.

Zdjęcia: Wichot Transport Andrzej Wichot