OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Październik, 2016

Samochody ruszyły pod prąd korytarzem ratunkowym, zajeżdżając drogą karetce pędzącej do wypadku

“Wstydem i żenadą” Pogotowie Ratunkowe w Skawinie określiło zachowanie kierowców nagranych ostatnio na autostradzie A4. Moim skromnym zdaniem jest to jednak określenie zbyt łagodne, jako że film mówi sam za siebie – mamy tutaj do czynienia z klasycznym, niczym niezmąconym przykładem debilizmu. Jak bowiem inaczej nazwa sytuację, w której na autostradzie dochodzi do wypadku drogowego, wszyscy tworzą korytarz ratunkowy, umożliwiający przejazd pojazdów ratowniczych, a kilku “kierowców” wpada na pomysł, żeby pojechać tym korytarzem ratunkowym pod prąd i w ten sposób wydostać się z korka? I od razu rodzi się pytanie jaki był ich plan na dalszą jazdę – wydostać się z korka i pod prąd pojechać autostradą do najbliższego zjazdu?

Cała sytuacja widoczna jest na filmie zamieszczonym nad tekstem. Nagrano ją 14 października, przy okazji wypadku na autostradzie A4. Policja już zapowiedziała, że zajmie się tymi kompletnie pozbawionymi wyobraźni ludźmi, a tymczasem Pogotowie Ratunkowe w Skawinie poinformowało, że opóźnienie w dojeździe karetki szczęśliwie nie doprowadziło do tragedii. Niemniej, biorąc pod uwagę czas stracony na manewrach, mogło skończyć się to naprawdę źle.

Ten wpis ma 26 komentarzy

 1. kierowca napisał(a):

  Powinni im doje… dla przykładu i prawko na minimum trzy miesiące zabrac

 2. Subok napisał(a):

  Zabierałbym prawo jazdy z miejsca… Masakra. Ciekawe czy Ci debile byliby zadowoleni jeśli to oni ulegliby wypadkowi na drodze, a inni w tej sytuacji zachowaliby się jak oni sami na filmie i utrudniali ratowanie zdrowia i życia. Niestety, bardzo trudno będzie po czasie “nie na gorącym uczynku” ukarać kierowców, bo będą tłumaczenia, że “to nie ja kierowałem”, tylko żona, ciotka, babcia, która ma prawko, ale nie jeździ od x lat. Wszyscy, którzy nie tylko stoją w korytarzu, ale którzy stoją tyłem do kierunku jazdy, powinni zostać srogo ukarani. Brak słów…

  • Subok napisał(a):

   Najgorsze jest to, że nie był to pojedynczy przypadek… Co najmniej 15 aut “szykowało się” do jazdy pod prąd korytarzem ratunkowym. Masakra, debilizm, zachowanie nieodpowiedzialne, karygodne, straszne…

 3. sylwek napisał(a):

  Dlatego mandaty w niektórych przypadkach powinny być wystawiane na auto w razie nie uiszczenia mandatu odholowanie na parking.

 4. TomaszMocny napisał(a):

  Po prostu brak slow. Swoja droga i tak jestem zaskoczony postawa tych “normalnych” kierowcow i tym ze taki piekny korytarz utworzyli.

 5. FKSSM napisał(a):

  Typowe Janusze.

 6. VelS napisał(a):

  Bezwzględnie potępiam tych kretynów. Jednak przy tej okazji może kilka słów o sytuacji w której się znaleźli. To nie jest próba ich usprawiedliwienia. Wszyscy chyba niestety widzieliśmy mecyje odprawiane przez policję przy wypadku. Wielogodzinne oczekiwanie na prokuratora. Kilka tygodni temu ludzie stali 5 godzin na A2 pod Wiskitkami. Kilkaset osób czeka na prokuratora. Co byście zrobili wioząc pasażera na samolot z biletem za 2000 €? Dlaczego policja nie organizuje wycofywania zablokowanych do poprzedniego zjazdu. To da się zrobić tylko trzeba chcieć. Jak do wypadku jedzie ich dwóch to nic nie zrobią. Jeszcze administracja autostrady robi korek bo na malutkim zjeździe z dwoma kasami chcą opłat od tych, którzy odstali juź kilka godzin. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby bramy awaryjne otwierali. Te wszystkie służby uważają że mają prawo zatrzymać kilkaset osób! Kiedyś zadzwoniłem do dyspozytora A1 i mu powiedziałem że zamykam auto idę na obiad i jak puszczą ruch to niech zadzwoni to przyjdę do auta! Nie ma zakazu wyjścia z autostrady przez płot. Jest jedynie zakaz wejścia.

 7. Sprawiedliwość napisał(a):

  A czego się spodziewacie? Ogólna znieczulica panuje! Co jest warte ludzkie życie? Chu.a warte jest! Skoro można zabijać niewinne dzieci nienarodzone to po co ratować ludzi, którzy zapierd..samochodami? Do tego może doprowadzić chęć selekcji wśród ludzi, mordowanie słabych, chorych, potem bezdomnych, biednych, nie udzielanie pomocy poszkodowanym i tak zostanie zrobiony “przesiew” pośród ludzi. Zostaną piękni, młodzi i bogaci! czy aby w historii już ktoś nie próbował zza naszej zachodniej granicy selekcji przeprowadzić..? historia niczego nie nauczyła. Narazie jest znieczulica, ale wspomnicie moje słowa bezbożniki wstrętne!

 8. Zielony napisał(a):

  Na ch.j mieszasz do tego zdarzenia swoją ideologię.

 9. Radek napisał(a):

  Polne drogi im budować. Wina policji. Od razu powinni podjechać i prawko cap za stwarzanie zagrożenia czy za co oni tam teraz zabierają. Do

 10. tatar napisał(a):

  dożywotnio zabrać uprawnienia, zjazd z autostrady pod prąd podczas wypadków jest dość powszechny, ale jest on wtedy nadzorowany przez policję, po dojeździe na miejsce wszystkich sił i środków

 11. lkjlkjkl napisał(a):

  dlaczemu ich jeszcze nie powsadzali do ciupek? przecież oni realnie przyczyniają się do czyjejś śmierci.

 12. lkjlkjkl napisał(a):

  a swoją drogą tak to jest gdy drogi wyjazdowe ewakuacyjne są pozamykane i trzeba cały dzień stać w korku. a wystarczy zrobić co jakiś czas otwarcie bocznych dróg dojazdowych do autostrady – awaryjnych – pootwierać i niech ludzie zjadą zamiast czekać i kombinować. no ale po co. ten zjazd jest po to by był zamknięty i basta.

 13. cwaniak napisał(a):

  Ja bym tu Panowie winnych nie szukał, ale na przyszłość okamerowal z każdej strony karetkę trochę wzmocnił dookoła jakimś delikatnym orurowaniem żeby to się plastiki nie polamaly I wprowadził przepis ze auta uprzywilejowane mają prawo taranowac auta które blokują im przejazd i na dodatektym finansowo obciążać te osoby, nauczyli by się szybko, ewentualnie zamiast tego, lac po mordach i patrzeć czy dobrze puchnie. Dziękuję

 14. Laweciarze zEu napisał(a):

  Powinni zabrac prawo jazdy a 12 miesiecy i kazdemu wyslac kwity do powtornego zdania egzaminu…i po 1200zl mandatu i godzinku pobliczne…odczol by matol jeden z drugim odrazu no i przestroga na przyszlosc

 15. andrzej napisał(a):

  Podniecamy sie filmikami z Rosji, “jak to ta dzicz jezdzi!”a w calej Europie, nie tylko w PL sa tacy sami debile jak za wshodnia granica…

 16. kitty napisał(a):

  Standardowe zachowanie polskich chamów szosowych.Na pysk na mordę byle do przodu,nie da się autostradą to po krzakach jeździć.Dlaczego kierowcy ciężarówek mogą czekać a debilizm osobowy już nie???

 17. Lukitgx napisał(a):

  Zwrócił bym temu Twojemu pasażerowi te 2000 euro za stanie na autostradzie. Ale,czy on by dał radę zwrócić życie mojemu bliskiemu jakby miał wypadek i by zmarł przez debilizm bo karetka straciła cenne minuty na dojazd… bo pieniądze sa najważniejsze tak ?

  • VelS napisał(a):

   Mój wpis dotyczył bezczynności władz, które zmuszają podróżnych do tkwienia godzinami na zablokowanej drodze. W pierwszych zdaniach jasno potępiłem kretynów jadących środkiem naprzeciw karetce. Zatrzymaj 2000€ dla siebie.

 18. Mikołaj napisał(a):

  Kierowca pogotowia nie powinien być odpowiedzialny za uszkodzenia blacharskie karetki w takiej sytuacji. Przejechałby takim pierd****nym imbecylom po całej długości to by ich zabolało bardziej niż mandat.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.