Publikacja na zamówienie
Zakup pojazdu poleasingowego to dużo bardziej opłacalne rozwiązanie niż kupno samochodu z salonu. Czym jest auto poleasingowe, gdzie i jak je kupić i w jaki sposób sprawdzić jego stan oraz pochodzenie?
Samochody poleasingowe – czym właściwie są?
Pojazd poleasingowy to samochód, który był wykorzystywany w ramach umowy leasingu. Pod koniec trwania kontraktu leasingobiorcy mogą wykupić auto na własność, przedłużyć umowę bądź oddać samochód do firmy leasingowej. Samochody, które trafiają z powrotem do leasingodawcy, często wystawiane są na sprzedaż właśnie jako samochody poleasingowe.
Według Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów zainteresowanie samochodami poleasingowymi wynika ze wzrostu popularności wynajmu długoterminowego i leasingu.
Samochody poleasingowe – czy warto w nie inwestować?
Zakup samochodu po umowie leasingu dla wielu osób stanowi znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż kupno całkowicie nowego samochodu.
Auta używane poleasingowe należą do kilkuletnich modeli o równie dobrych parametrach co najnowsze auta z salonu. W trakcie kontraktu leasingowego firma leasingowa dba bowiem o to, aby były one poddawane przeglądom i ewentualnym niezbędnym naprawom. Dzięki temu, nawet po kilku latach użytkowania, wciąż wyróżniają się one dobrym stanem technicznym i wizualnym.
Bardzo często cechuje je również niski przebieg – wielu leasingobiorców używa aut okazyjnie, np. w ramach dojazdu na spotkanie biznesowe. Jedną z największych zalet samochodów poleasingowych jest też dużo niższa cena w stosunku do nowych modeli. Co więcej, zazwyczaj są one objęte gwarancją producenta bądź polisą ubezpieczeniową od kosztów napraw – takie zabezpieczenie zapewnia m.in. firma Automarket.
Samochody poleasingowe – sprzedaż. Gdzie szukać ciekawych ofert?
Poszukując samochodów poleasingowych na sprzedaż, warto zwracać uwagę nie tylko na internetowe portale ogłoszeniowe, ale również na aukcje w social mediach i strony www firm leasingowych. Warto również odwiedzić pobliskie komisy samochodowe, w których często pojawiają się właśnie modele po umowach leasingu.
Kupując auto poleasingowe do użytku prywatnego lub firmowego, najlepiej porównywać między sobą oferty różnych firm – warunki sprzedaży są bardzo zróżnicowane. Przykładowo, platforma Automarket.pl oferuje swoim klientom atrakcyjne pojazdy poleasingowe na terenie całej Polski. Kupującym przysługuje prawo do zwrotu auta do 5 dni lub 300 przejechanych kilometrów od jego zakupu, a do wyboru mają oni tysiące ciekawych modeli:
- kompaktowych poleasingowych samochodów osobowych;
- modeli klasy premium;
- poleasingowych aut rodzinnych;
- samochodów ciężarowych poleasingowych.
Warto wiedzieć!
Samochody poleasingowe są niekiedy dostępne również do ponownego leasingu lub wynajmu długoterminowego.
Jak sprawdzać stan techniczny i pochodzenie aut poleasingowych?
Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego auta poleasingowego, warto pamiętać o dokładnym sprawdzeniu jego stanu technicznego oraz pochodzenia. To całkiem proste – firmy leasingowe prowadzą zazwyczaj dokumentację związaną z przeglądami oraz naprawami samochodów. Pierwszym krokiem powinna być zatem weryfikacja historii serwisowania pojazdu.
Pamiętaj!
Historia serwisowania pozwala na łatwe poznanie stanu technicznego i daje pewność co do braku ukrytych uszkodzeń.
Podczas oględzin konkretnego samochodu należy pamiętać z kolei o sprawdzeniu:
- karoserii oraz stanu opon;
- układu hamulcowego;
- silnika;
- układu wydechowego.
Dobrym krokiem może się okazać zlecenie inspekcji doświadczonemu ekspertowi samochodowemu. Zazwyczaj przyjeżdżają oni na miejsce postoju auta, a po dokładnej weryfikacji jego stanu przekazują potencjalnemu kupującemu szczegółowy raport. Zawiera on nie tylko informacje techniczne na temat sprawdzanego pojazdu, ale również zdjęcia pojazdu i jego poszczególnych części czy samą opinię eksperta.
Poszukując w wiarygodnych źródłach sprzedaży samochodu poleasingowego, nie trzeba obawiać się oszustwa – to znacznie bezpieczniejsza opcja niż zakup używanego auta od prywatnego właściciela. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, można znaleźć pojazd, który posłuży nam przez wiele kolejnych lat.
Artykuł sponsorowany