Samochody ciężarowe wykonane w technice Manga Cars, czyli wirtualny tuning i zabawy dodatkami

rysunki_ciezarowki_manga_7

Sposobów na rozwijanie transportowej pasji w młodych ludziach jest wiele. Jedni robią zdjęcia ciężarówek przy drodze, inni przygotowują wirtualne modele ciężarówek do gier, a jeszcze inni bawią się w programach graficznych, odwzorowując najładniejsze zestawy jeżdżące po naszych drogach. Dzieła tych ostatnich nazywają się “Manga Cars” i mają kilka cech charakterystycznych , wynikających z techniki ich wykonywania.

Wszystko bazuje tutaj na szkicach, przekładanych na miniaturowy format w oparciu o szkice prawdziwych ciężarówek w większej rozdzielczości lub też odwzorowywanych po prostu “na oko”, w oparciu o fotografie. Mowa tutaj oczywiście o szkicach przedstawiających boczny profil pojazdu lub ewentualnie jego przednią ścianę, które następnie maluje się na żądany kolor. Żeby jednak było ciekawiej, na tym malowaniu zabawa się nie kończy – malunki zazwyczaj wzbogacane są o różnego rodzaju dodatki, które można nakładać na pomalowany na szkic i osiągać tym samym po prostu tuningowy efekt.

rysunki_ciezarowki_manga_6rysunki_ciezarowki_manga_5

Skąd biorą się takie dodatki? To wytłumaczyli mi twórcy takich grafik, Tomek i Patryk:

Po pomalowaniu auta przyozdabiamy je tak jak prawdziwe, są dostępne w internecie zestawy różnych orurowań, wydechów, świateł i wielu innych elementów do zrobienia auta tym jedynym, wyjątkowym. Niektóre dodatki robimy też sami. W kraju i za granicą wymieniamy się miedzy sobą pojęciami, jak i taktykami, doradzając sobie co usunąć, czy też dodać podczas tworzenia aut. Czasami używa się przy tym programów dających efekty niedostępne w programie Paint,. Są to Photofiltre, czy Gimp, które pozwalają na tworzenie na przykład wersji nocnych naszych mang, z oświetleniem.

Efekt tych prac możecie zobaczyć na dołączonych do tekstu grafikach. Przesłali mi je właśnie Tomek i Patryk (dzięki!), prosząc przy okazji o przekazanie podziękowań Kay Boonen za udostępnienie prac.

rysunki_ciezarowki_manga_1 rysunki_ciezarowki_manga_2 rysunki_ciezarowki_manga_3 rysunki_ciezarowki_manga_8rysunki_ciezarowki_manga_4